Kraków: Zajęcia „Flying Low & Passing Through?” Prowadzenie: Małgorzata Haduch.

Zdjęcie: Kraków: Zajęcia „Flying Low & Passing Through?” Prowadzenie: Małgorzata Haduch.

Na zdjęciu uczestnicy eliminacji krajowych, od lewej: Julia Hałka, Dariusz Nowak, Anna Mikuła, Katarzyna Markiewicz, Katarzyna Ciemniejewska (z tyłu), Adrian Radwański, Kristóf Szabó, Łukasz Ludwiczak, Piotr Stanek. Fot. Danuta Matloch.

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch zaprasza do Hurtowni Ruchu w Krakowie na nowe zajęcia z techniki tańca Flying Low. Od 8 kwietnia w każdy poniedziałek o godz 16:00-17:30 uczestnicy zajęć będą „Latać Nisko”, poszukując spirali i kultywując filozofię ruchu Davida Zambrano. A w czwartki, jak dotychczas, w godzinach 10:00-11:45. Prowadzenie: Małgorzata Haduch.

Informacje: unfinishdcompany@gmail.com

Harmonogram zajęć kwietniowych:

4.04 10:00-11:45

8.04 16:00-17:30

11.04 10:00-11:45

15.04 16:00-17:30

18.04 10:00-11:45

22.04 16:00-17:30

25.04 10:00-11:45

29.04 16:00-17:30

Czym jest Flying Low&Passing Through?

„Flying Low&Passing Through” (Latanie Nisko&Przechodząc Przez…) rozpoznawalne są w świecie tańca współczesnego jako unikalny styl oraz sposób tworzenia choreografii wymyślony i rozwinięty w ostatnich 25 latach przez znakomitego choreografa Davida Zambrano (Wenezuela/Holandia). Jego filozofia ruchu wpływa także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Podstawy ruchu Zambrano to praktyka umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie doświadczenia życiowego w każdym momencie. Spontanicznie.

Flying Low – technika “Latania Nisko” – to proces poszukiwania spirali, w ciele i w przestrzeni. Wykorzystuje intensywną pracę “wchodzenia i wychodzenia z ziemi”, studiując związek tancerza z podłogą skupiając się na pracy i sile stóp; inne podstawowe elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do komenderowania swojego ciała i energii. Szybkość, ryzyko i radość.

Passing Through – “Przechodząc przez…”– kompozycja i improwizacja – skupia się na otwieraniu zmysłów,  slowa-klucze to przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, trajektoria, kohezja/ekspansja oraz muzykalność ciała. . W centrum uwagi jest praca zespołowa versus soloZ początkiem 2010 roku, Małgorzata Haduch jako jedyna Polka, została wybrana by wziąść udział w wyjątkowym międzynarodowym projekcie, znanym jako „50 days Costa Rica”. Przez 50 dni, grupa 50 artystow z całego świata, studiowała ze znakomitym choreografem, Davidem Zambrano (San Jose, Kostaryka). Celem tego 10-tygodniowego, intensywnego procesu było zgłębienie techniki tańca i kompozycji, wykreowanej przez Zambrano a znanych na świecie jako Flying Low „Latanie Nisko” i Passing Through “Przechodząc przez…”. Pobyt w Kostaryce był to czas karmienia pasji. Intencją Davida Zambrano było danie impulsu i motywacji młodym artystom do wykorzystania, zmieniania i adaptowania tych zasad do własnych poszukiwań artystycznych kształcąc nowe pokolenie tancerzy i choreografów. Małgorzata Haduch, jako jedna z 50 tancerzy wybranych przez Davida, tworzy razem z resztą artystów grupę 50collectiVe. Jej indywidualne podejście do przekazywania dalej „Passing Through” skupia się wokól wykorzystania free jazzowej i swobodnie improwizowanej muzyki na żywo. „Passing Through Project” to jedna z wielu inicjatyw jakie rozprzestrzeniły się po świecie w ramach współpracy kolektywu 50collectiVe. W ramach “The passing Through Project” odbyły się już występy oraz warsztaty w Holandii, Słowenii, Hiszpanii, we Włoszech, na Kubie oraz USA tour. www.thepassingthrough.wordpress.com

50 DAYS WORKSHOP http://www.vimeo.com/10592618

50 DAYS PERFORMANCE http://www.vimeo.com/10594639

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Kraków: Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9, w godz. 100.-11.45

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close