Kraków: Zajęcia z techniki Latania Nisko/Flying Low – prowadzenie: Małgorzata Haduch

Zdjęcie: Kraków: Zajęcia z techniki Latania Nisko/Flying Low – prowadzenie: Małgorzata Haduch

Fot. z materiałów M. Haduch.

Wersja do druku

Udostępnij

Od września w każdy wtorek i czwartek Małgorzata Haduch zaprasza do Hurtowni Ruchu na regularne lekcje z techniki Latania Nisko/Flying Low. Godz. 10:00- 11:45. Cena 25 zł.

Czym jest Flying Low&Passing Through?

„Flying Low&Passing Through” (Latanie Nisko&Przechodząc Przez…) rozpoznawalne są w świecie tańca współczesnego jako unikalny styl oraz sposób tworzenia choreografii wymyślony i rozwinięty w ostatnich 25 latach przez znakomitego choreografa Davida Zambrano (Wenezuela/Holandia). Jego filozofia ruchu wpływa także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Podstawy ruchu Zambrano to praktyka umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie doświadczenia życiowego w każdym momencie. Spontanicznie.

Flying Low – technika “Latania Nisko” – to proces poszukiwania spirali, w ciele i w przestrzeni. Wykorzystuje intensywną pracę “wchodzenia i wychodzenia z ziemi”, studiując związek tancerza z podłogą skupiając się na pracy i sile stóp; inne podstawowe elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do komenderowania swojego ciała i energii. Szybkość, ryzyko i radość.

Passing Through – “Przechodząc przez…”– kompozycja i improwizacja – skupia się na otwieraniu zmysłów, slowa-klucze to przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, trajektoria, kohezja/ekspansja oraz muzykalność ciała. . W centrum uwagi jest praca zespołowa versus solo

ŹRÓDŁA PROJEKTU:

Z początkiem 2010 roku, Małgorzata Haduch jako jedyna Polka, została wybrana by wziąść udział w wyjątkowym międzynarodowym projekcie, znanym jako „50 days Costa Rica”. Przez 50 dni, grupa 50 artystow z całego świata, studiowała ze znakomitym choreografem, Davidem Zambrano (San Jose, Kostaryka). Celem tego 10-tygodniowego, intensywnego procesu było zgłębienie techniki tańca i kompozycji, wykreowanej przez Zambrano a znanych na świecie jako Flying Low „Latanie Nisko” i Passing Through “Przechodząc przez…”. Pobyt w Kostaryce był to czas karmienia pasji. Intencją Davida Zambrano było danie impulsu i motywacji młodym artystom do wykorzystania, zmieniania i adaptowania tych zasad do własnych poszukiwań artystycznych kształcąc nowe pokolenie tancerzy i choreografów. Małgorzata Haduch, jako jedna z 50 tancerzy wybranych przez Davida, tworzy razem z resztą artystów grupę 50collectiVe. Jej indywidualne podejście do przekazywania dalej „Passing Through” skupia się wokól wykorzystania free jazzowej i swobodnie improwizowanej muzyki na żywo. „Passing Through Project” to jedna z wielu inicjatyw jakie rozprzestrzeniły się po świecie w ramach współpracy kolektywu 50collectiVe. W ramach “The passing Through Project” odbyły się już występy oraz warsztaty w Holandii, Słowenii, Hiszpanii, we Włoszech, na Kubie oraz USA tour. www.thepassingthrough.wordpress.com

50 DAYS WORKSHOP http://www.vimeo.com/10592618

50 DAYS PERFORMANCE http://www.vimeo.com/10594639

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

KRAKÓW: Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close