Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Zadam Company / Idan Cohen i Wydział Teatru Tańca PWST

Zdjęcie: Krakowskie Spotkania BaletOFFowe:  Zadam Company   / Idan Cohen i Wydział Teatru Tańca PWST

Wersja do druku

Udostępnij

Finałowy wieczór Krakowskich Spotkań BaletOFFowych to spotkanie z tańcem z Węgier oraz szczególnie interesujące zakończenie – pokaz dyplomowego spektaklu studentów Wydziału Teatru Tańca PWST w reżyserii Idana Cohena.

Grupa Zadam Company została założona w 2003 r. przez Ádáma Zambrzyckiego. Tworzą ją artyści zaproszeni do realizacji konkretnego projektu artystycznego. Spektakle Zadam Company nigdy nie ograniczają się tylko do języka i ruchu, ale zawsze mają na celu integrację różnorodnych gatunków artystycznych. Ádám Zambrzycki jest uznanym tancerzem tańca współczesnego, nauczycielem i choreografem. Przez sześć lat był solistą w Campagne Pal Frenak. Od 2003 roku prezentuje swoje własne produkcje. W In’N’Out wystąpi razem z Dánielem Szászem, który jest również współtwórcą choreografii.

Uznany izraelski tancerz i choreograf, Idan Cohen, zrealizował spektakl dyplomowy ze studentami bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Choć szkoła ta kształci aktorów-tancerzy przygotowanych do pracy z współczesnymi formami, Cohen wziął na warsztat balet Jezioro łabędzie. Tak mówi o swojej pracy nad nim: „Moja wizja Jeziora łabędziego przemawia do innych aspektów i wartości piękna i estetyki, niż ta przedstawiona w słynnej choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa. Czuję się zafascynowany przywołaniem na scenę marginalnych i alternatywnych obrazów piękna, romansu i kulturowego zachowania – i to byłoby lepszym punktem odniesienia niż Jezioro łabędzie, które prezentuje nieśmiertelny obraz romansu i piękna w naszej zbiorowej świadomości. Praca nad naszą wersją nie naśladuje oryginalnego Jeziora łabędziego, ale pokazuje je jako ikonę kultury”.

To już kolejny efekt współpracy Cohena z bytomskim ośrodkiem. Na początku 2011 roku choreograf zaprezentował premierę spektaklu Because, zrealizowaną ze Śląskim Teatrem Tańca.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków-Nowa Huta

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close