Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Zubkow – Makohon – Pietruszka

Zdjęcie: Krakowskie Spotkania BaletOFFowe: Zubkow – Makohon – Pietruszka

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Spotkania BaletOFFowe rozpocznie spektakl  Listy George Sand w choreografii Michaiła Zubkowa. Połączenie w spektaklu romantycznych utworów Chopina z muzyką Erika Satie, uznanego za najbardziej ekscentrycznego kompozytora czasów fin de siècle, a także z muzyką jednego z najwybitniejszych artystów z okresu Młodej Polski, Karola Szymanowskiego podkreśla kontrast dwóch wielkich osobowości, jakimi byli George Sand i Fryderyk Chopin. W spektaklu występują krakowscy tancerze, uczniowie i absolwenci szkół baletowych. Organizatorem projektu jest „L’ Art de la Danse” Towarzystwo Wspierania i Rozwoju Sztuki Baletowej w Krakowie, a jego dyrektorem artystycznym Monika Myśliwiec.

 

W ramach tego samego wieczoru  zobaczyć będzie można dwa przedstawienia  powstałe podczas warsztatów Festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie. Klipsy Eryka Makohona to spektakl teatru tańca inspirowany bogactwem i wielowymiarowością relacji matki i córki. Siła naturalnej więzi stanowiła punkt wyjścia do twórczych poszukiwań w przestrzeni własnych doświadczeń, obrazów, wspomnień i wyobrażeń. Z biblioteki wrażeń, uczuć, zapachów wyłoni się ruchomy obraz. Głębia z kolei to spektakl taneczny w choreografii Marty Pietruszki, w którym układy choreograficzne obrazują życie podwodne oceanu.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close