Krosno/Polska Sieć Tańca 2020/21: Polski Teatr Tańca „Fabula rasa” – chor. Maciej Kuźmiński

Zdjęcie: Krosno/Polska Sieć Tańca 2020/21: Polski Teatr Tańca „Fabula rasa” – chor. Maciej Kuźmiński

Polski Teatr Tańca "Fabula Rasa", fot. Andrzej Grabowski

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 w Regionalnym Centrum Pogranicza w Krośnie odbędzie się pokaz spektaklu Fabula rasa Polskiego Teatru Tańca, w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Ten spektakl nie jest do obejrzenia. Ten spektakl jest do odkrycia.

na podstawie prozy poetyckiej Edwarda Stachury Fabula rasa

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) portretuje kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, rozdartego przez sprzeczne procesy globalizacji i indywidualizacji. Sięga po pozornie odległe inspiracje szkic literacki jednego z polskich twórców przeklętych Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

Koncepcja i choreografia: Maciej Kuźmiński
Kostiumy i scenografia: Ilona Binarsch
Muzyka: Stanisław Moniuszko, Zbigniew Kozub
Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik
Współpraca twórcza i asystent choreografa: Monika Witkowska
Taniec i kreacja: Evelyn Blue, Amy Basley, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Daniel Michna, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański
Dramaturgia: Paul Bargetto
Produkcja: Polski Teatr Tańca, 2019

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Moniuszko – Promesa 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Premiera odbyła się w ramach Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca, zainicjowanego przez Iwonę Pasińską, w którym organizatorzy pragnęli zainspirować do rozważania sytuacji wyklętych postaci, idei lub rzeczy.

***

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Aktualny sezon Sieci, z uwagi na pandemię, został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów, prezentujących 11 spektakli tanecznych z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID-19 nie mogły się odbyć w 2020 roku, zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych. Więcej: www.pst.info.pl

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Polska Sieć Tańca 2020/21

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Krosno: Regionalne Centrum Pogranicza, ul. Kolejowa 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close