Krosno: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

Zdjęcie: Krosno: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

Tomasz Ciesielski "Odyseja"

Teatr Nowszy zaprasza na pokaz spektaklu Odyseja w choreografii Tomasza Ciesielskiego, przygotowanej w ścisłej współpracy z tancerzami. Pokaz odbywa się w ramach programu Teatr Polska.

Wersja do druku

Udostępnij

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia swojej Itaki. 

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy”, rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed wyjazdem, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania rytualnej śmierci do nowego życia. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator  człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
Taniec: Natalia 'Sarna’ Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz
Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys
Kostiumy: Damian Kretschmer
Produkcja: Joanna Stasina

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami.

Bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-5

Rejestracja widzów od godz. 17.30. Proszę przynieść własne słuchawki z końcówką minijack.
Wypożyczenie odbiorników na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

***

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach:

1. Wydarzenie jest bezpłatne
2. Limit widzów: 60 osób na 1 spektaklu
3. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku braku własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.
4. Zasady dla wspólnego bezpieczeństwa:
– Jeśli masz objawy przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid-19, nie przychodź na spektakl, zostań w domu.
– Przed rozpoczęciem spektaklu wypełnij dostępne na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia.
– Umyj i zdezynfekuj ręce po przyjściu na spektakl oraz przed odbiorem zestawu słuchawkowego.
– Podczas spektaklu należy mieć zakryte nos i usta.
– Organizator ma prawo odmówić udziału w spektaklu osobom z objawami przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid-19, osobom które nie wypełnią oświadczenia o stanie zdrowia oraz osobom bez maseczek ochronnych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Krosno: Dworzec PKP

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close