Lądek-Zdrój/23. Międzynarodowy Festiwal Tańca: „No time with borderline” – chor. Gjergj Prevazi

Zdjęcie: Lądek-Zdrój/23. Międzynarodowy Festiwal Tańca: „No time with borderline” – chor. Gjergj Prevazi

"No time", fot. Borderline Danza

Wersja do druku

Udostępnij

Największy na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce festiwali tańca, który odbywa się w dniach 3-10 lipca 2021 roku. Prezentacje polskich i europejskich teatrów tańca, niekonwencjonalne wydarzenia, niepowtarzalne spotkania z wybitnymi osobowościami, pokazy młodych tancerzy i choreografów, intrygujące wykłady, fascynujące opowieści i 6 pracowitych dni warsztatowych z 35 technik dla 50 grup wielbicieli tańca.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Kultura u Źródeł”. Nie po raz pierwszy, ale w tym roku w sposób wyjątkowo znaczący, MFT wsparty został finansowo przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Pozwoli to organizatorom przywrócić jego dynamikę z okresu przed kryzysem kultury, w którym jej świat pogrążył się za sprawą pandemii.

 

6 lipca 2021 / wtorek

 

Godz. 21.30

 

Spektakl No time with borderline – Borderline Danza (Włochy)

Nowe Przestrzenie – Scena na Tarasach przed Zdrojem Wojciech, Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

 

Reżyseria i choreografia: Gjergj Prevazi

Tańczą: Luigi Aruta, Adriana Cristiano, Maria Carmela D’Angelo, Antonio Formisano, Jessica Passaro, Giada Ruoppo, Carmen Taddeo, Aurora Convertini, Alessia Muscariello, Cristian Cianciulli

 

No time, to poszukiwania artystyczne, oparte na cyklach zjawisk historycznych i społecznych. Zaczynając od obrazu koła – pierwszego obrazu i formy, jakiej doświadcza człowiek, na jego obwodzie spotykają się wygrani i przegrani, przestępcy i ofiary, żywi i martwi. Jego środek, w tym przypadku, to sprawiedliwość, a właściwe oddalenie się od niego to metafora równości pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy zbrodnią i karą, pomiędzy uwodzeniem i oporem i pomiędzy miłością i nienawiścią.

 

Borderline Danza powstało w 1998 roku z inicjatywy Claudio Malangone. Kompania prezentuje około 30 przedstawień każdego roku: we Włoszech, na międzynarodowych festiwalach i wydarzeniach w całej Europie. Na rozwój choreograficzny formy i koncepcji wpływa badanie ludzkiego umysłu i jego neurobiologii w różnych sytuacjach: choroba, emocje, lęki, płeć… Wszystko, co czyni człowieka istotą ludzką, rozwija się w niestabilnej równowadze między jasnością i ciemnością, ruchem i bezruchem, dźwiękiem i ciszą, obecność i nieobecność.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Lądek-Zdrój: Nowe Przestrzenie - Scena na Tarasach przed Zdrojem Wojciech, Park Zdrojowy Jana Pawła II

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close