Lądek-Zdrój/23. Międzynarodowy Festiwal Tańca: „Three Ages” – Company Idem

Zdjęcie: Lądek-Zdrój/23. Międzynarodowy Festiwal Tańca: „Three Ages” – Company Idem

"Three Ages", fot. I. Zenna

Wersja do druku

Udostępnij

Największy na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce festiwali tańca, który odbywa się w dniach 3-10 lipca 2021 roku. Prezentacje polskich i europejskich teatrów tańca, niekonwencjonalne wydarzenia, niepowtarzalne spotkania z wybitnymi osobowościami, pokazy młodych tancerzy i choreografów, intrygujące wykłady, fascynujące opowieści i 6 pracowitych dni warsztatowych z 35 technik dla 50 grup wielbicieli tańca.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Kultura u Źródeł”. Nie po raz pierwszy, ale w tym roku w sposób wyjątkowo znaczący, MFT wsparty został finansowo przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Pozwoli to organizatorom przywrócić jego dynamikę z okresu przed kryzysem kultury, w którym jej świat pogrążył się za sprawą pandemii.

 

8 lipca 2021 / czwartek

 

Godz. 22.00

 

Spektakl Three Ages – Company Idem (Szwajcaria)

Scena główna, Amfiteatr ul. Orla 7

Choreografia i reżyseria: Matthias Kass
Asystent choreografia: Clément Bugnon
Muzyka: Szymon Brzóska 
Tańczą: Mattia Saracino, Clément Bugnon, Matthias Kass

Inspiracją spektaklu Three Ages było przełożenie koncepcji tryptyku ze sztuk wizualnych na taniec. Spektakl składa się z serii solówek, duetów i triów. W solówkach trzy postacie ujawniają część swojej tożsamości. W duetach łączą się ze sobą na różne sposoby: interweniując, utrudniając, wycofując się, popychając do przodu, manipulując, podnosząc, wspierając… W ten sposób zanieczyszczają się nawzajem, a czarno-biały odsłania odcienie szarości. Ale tylko w triach znajdują jedność i całość. Podobnie jak koła zębate zegara, potrzebują siebie nawzajem, aby funkcjonować, poruszać się razem.

 

Company Idem założyli w 2011 roku Clément Bugnon i Matthias Kass. Zadebiutowali jako choreografowie utworem Idem, który odniósł natychmiastowy sukces i koncertował na wielu europejskich festiwalach.

W 2017 roku Company Idem otrzymał regionalną nagrodę kulturalną fundacji CEPY w kantonie Vaud w Szwajcarii.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 22:00

Lądek-Zdrój: Scena główna, Amfiteatr ul. Orla 7

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close