Lądek Zdrój: Międzynarodowy Festiwal Tańca XIV Lądeckie Lato Baletowe

Zdjęcie: Lądek Zdrój: Międzynarodowy Festiwal Tańca XIV Lądeckie Lato Baletowe

Fot. Odette Scott.

Wersja do druku

Udostępnij

PomysłodawcąLądeckiego Lata Baletowego, oraz jego propagatorem, jestSławomir Pietras, mecenas kultury, wieloletni Dyrektor Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Pomysł ten wprowadzili w życie i przez 11 lat realizowało Artbale Stowarzyszenie REKiS. Od 2011 roku organizatorem festiwalu są Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju oraz Stowarzyszenie Cultural Interchanges (USA), które w latach poprzednich organizowały część artystyczną wydarzenia. Stowarzyszenie Cultural Interchanges od 2004 roku zajmuje sie organizacją prezentacji artystycznych teatrów tańca z USA, dzieki czemu festiwalowi nadano rangę międzynarodową. Ideą festiwalu jest szeroko rozumiana, niekonwencjonalna edukacja kulturalna, promowanie sztuki tańca, uwrażliwienie na piękno i zwiększanie kompetencji w zakresie odbioru tańca współczesnego i klasycznego przez uczestników. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Lądeckie Lato Baletowe”, odbywa się w najstarszym polskim uzdrowisku, gdzie od wieków przybywali „do wód” najznakomitsi artyści, mecenasi sztuki i ludzie kultury, dlatego organizacja festiwalu przywraca kulturalne tradycje kurortu. Od czternastu lat, na kilka letnich dni na początku lipca, Lądek-Zdrój zmienia się w stolicę tańca. Spektakle, pokazy, spotkania z artystami z całego świata, warsztaty taneczno-choreograficzne, interaktywne spotkania z muzyką i tańcem, wystawy, parada ulicami miasta, to tylko niektóre z atrakcji programowych Lata Baletowego, od lat przyciągające do Lądka tysiące osób zafascynowanych tańcem.


Program festiwalu


Grafik warsztatów

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Lądek Zdrój

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close