Lądek Zdrój/XIV Lądeckie Lato Baletowe: Teatr Choreografii i Tańca Współczesnego D.O.Z.SK.I. (Białoruś) – program etiud tanecznych

Zdjęcie: Lądek Zdrój/XIV Lądeckie Lato Baletowe: Teatr Choreografii i Tańca Współczesnego D.O.Z.SK.I. (Białoruś) – program etiud tanecznych

Wersja do druku

Udostępnij

Trudno jest opisać teatr D.O.Z.SK.I jednym słowem. Nie jest to do końca balet, nie do końca teatr dramatyczny, a raczej kombinacja tańca nowoczesnego z grą aktorską. TeatrD.O.SK.I został założony w październiku 2005 roku w Mińsku (Białoruś) w Narodowym Centrum Artystycznej Twórczości (aktywności i kreatywności) dzieci i młodzieży przez dwójkę młodych choreografów Dmitry Zalessky i Olga Skvortsova. Zespół pracował w nowoczesnych stylach tańca, skupiając się na stylu contact improvisation. Obecnie zespół skupia się na swojej własnej unikalnej metodologii. Nazwa D.O.Z.SK.I – (jest) to zbiór inicjałów liderów grupy.We wszystkich spektaklach teatru D.O.Z.SK.I najważniejsze jest stworzenie niepowtarzalnej zachwycającej atmosfery z pomocą, przede wszystkim, choreografii i muzyki. Podczas festiwalu TeatrD.O.Z.SK.I zaprezentuje następujące etiudy:Homo Sapiens,Znów i Znów,Nic wspólnego,Loty na słońce,Trio,Niska częstotliwość.


Choreografia:Dmitry Zalessky,Olga Skvortsova
Występują: Kwiatkowska Kacja, Czepenko Aleksandra, Skiruk Sergej, Dmitrijew Andzrej, Mazurow Filip, Szczanowa Kacja
Czas trwania: 60 min.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

scena na rynku, Lądek Zdrój

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close