Lądek Zdrój/XIV Lądeckie Lato Baletowe: Teatr Te-O-Ka „Opat”

Zdjęcie: Lądek Zdrój/XIV Lądeckie Lato Baletowe: Teatr Te-O-Ka „Opat”

Wersja do druku

Udostępnij

Jaką rolę pełni zło w naturze człowieka? Czy jesteśmy w stanie się mu oprzeć? Wszystko przy założeniu wiary w Boga i nie negowaniu zasad moralnych. Odważna historia dla dorosłego widza wprowadzającą nas w tajemniczy świata życia mnichów w klasztorze. Za inspirację do przedstawienia posłużył jeden z wątków powieści M. G. Lewisa pt. Mnich. Można też powiedzieć, że powieść sprowokowała autora scenariusza do zmierzenia się z taką problematyką na scenie teatralnej. I właśnie cisza, w której przychodzi mnichom żyć, wpłynęła na wybór pantomimy i ruchu jako najsilniejszego środka teatralnego wyrazu tego przedstawienia.W spektaklu uporządkowany rytm modlitwy, ciszy i pracy zostaje zachwiany pewnym przypadkowym wydarzeniem, które na zawsze odmieni mieszkańców klasztoru.Głównego bohatera, który stoi na czele opactwa i na straży reguł zakonu, czeka wielka próba! Czy wyjdzie, czy wyjdziemy z niej zwycięsko? O tym wszystkim przekonają widzowie.


Reżyseria:Jarosław Paczkowski
Scenografia:Agnieszka Przystawa
Muzyka:Michał i Adam Wróblewscy
Występują:Magdalena Cios, Katarzyna Doner, Ewelina Niewiadowska, Robert Iwański, Tomasz Marszałek, Jarosław Paczkowski, Grzegorz Pawłowski, Michał Jezierski
Premiera: 16 kwietnia 2011.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

scena na rynku, Lądek Zdrój

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close