Łódź / 40. Festiwal Szkół Teatralnych: Wydział Teatru Tańca AST w Krakowie „Mokosz” – chor. Eryk Makohon

Zdjęcie: Łódź / 40. Festiwal Szkół Teatralnych: Wydział Teatru Tańca AST w Krakowie „Mokosz” – chor. Eryk Makohon

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie „Mokosz” – chor. Eryk Makohon. Materiały własne organizatora

Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie zaprasza na spektakl dyplomowy studentów IV roku zatytułowany Mokosz. Odbędzie się on w ramach 40. Festiwalu Szkół Teatralnych.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl w choreografii i reżyserii Eryka Makohona zbudowany jest wokół figury bogini Mokoszy, jako słowiańskiego archetypu kobiecej boskości, witalności i płodności. Motyw Mokoszy, matki ziemi oraz  przenikanie się pierwiastków anima/animus, w odniesieniu do szerokiego kontekstu społecznego i kulturowego, służą poszukiwaniu formy, w której materializuje się współczesna kobiecość i żeńska energia oraz konstruuje się pełnia osobowości.

Synergia ruchu, obrazu i dźwięku przyjmują formę współczesnego teatru tańca. Twórcy spektaklu, w idei teatru postdramatycznego, odchodzą od struktur fabularnych i konsekwentnie prowadzonych postaci. Fragmentaryczne obrazy, budowane za pomocą ruchu i działań postacie zbiorowe przenikają się z oryginalną muzyką polskiej kompozytorki Anny Marii Huszczy. Tak budowany spektakl podejmuje kinestetyczny dialog z widzem.

Spektakl powstawał w procesie obejmującym zgłębianie zagadnień czerpiących z tradycji teatralnej (budowanie roli poprzez działanie fizyczne,  obecność w działaniu fizycznym, organiczność,  stymulowanie poziomu preekspresywnego, ekstatyczność, nawiązania do rytuału, praca wg zasady „ciało-umysł w działaniu”). Wizualną warstwę spektaklu oprócz ruchu buduje minimalistyczna w formie scenografia autorstwa Eryka Makohona.

Choreografia: Eryk Makohon
Asystentka choreografa: Agnieszka Bednarz-Tyran
Muzyka: Anna Maria Huszcza
Scenografia: Eryk Makohon
Kostiumy: Anna Drobczyk
Reżyser i realizator światła: Michał Wawrzyniak
Realizacja dźwięku: Szymon Schaefer
Wykonanie elementów scenograficznych i obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik
Koordynacja: Agnieszka Czichy
Obsada: Martyna Dyląg, Jori Gerula, Sandra Guzowska, Zuzanna Jeglorz, Patrycja Marszałek, Kacper Mucha, Natalia Myczewska, Jakub Nawrot, Maja Pinczewska, Karolina Stępień, Dawid Tas, Adam Zuber

Teaser: https://vimeo.com/632702188

Więcej informacji o wydarzeniu: Mokosz – Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Więcej informacji o Festiwalu: 40.FST – Festiwal Szkół Teatralnych (festiwalszkolteatralnych.pl)

MOKOSZ | CHOR. ERYK MAKOHON – Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia w Bytomiu AST Bytom

Wydział Teatru Tańca AST „Mokosz” – chor. Eryk Makohon. Materiały własne organizatora

Wydział Teatru Tańca AST „Mokosz” – chor. Eryk Makohon. Materiały własne organizatora

Wydział Teatru Tańca AST „Mokosz” – chor. Eryk Makohon. Materiały własne organizatora

Wydział Teatru Tańca AST „Mokosz” – chor. Eryk Makohon. Materiały własne organizatora

Wydział Teatru Tańca AST „Mokosz” – chor. Eryk Makohon. Materiały własne organizatora

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Łódź: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close