Łódź/Akademia Muzyczna: Konferencja naukowa „Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku”

Zdjęcie: Łódź/Akademia Muzyczna: Konferencja naukowa „Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku”

Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej. Fot. materiały Akademii Muzycznej w Łodzi.

Wersja do druku

Udostępnij

Pracownia Choreografii przy Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza do udziału w  konferencji naukowej Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku. Współorganizatorem konferencji jest Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy konferencji chcieliby skupić na tańcu współczesnym, mając świadomość, że pod tą nazwą funkcjonowało (i funkcjonuje nadal) wiele kierunków myślenia o tańcu i koncepcji pracy nad tańcem. Konferencja ma przede wszystkim za zadanie wypełnić dotkliwą lukę w naszej wiedzy, przede wszystkim wiedzy historycznej. Wiadomości dotyczące tego okresu są porozrzucane w nielicznych, okazjonalnych zazwyczaj publikacjach, często niekompletne. By ten czas w polskim tańcu mógł zaistnieć w ramach obiegu naukowego, trzeba się wreszcie nad nim troskliwie pochylić.

Wiedza na temat tamtych wydarzeń w przeważającej części zapisana jest w ludzkiej pamięci, organizatorzy chcieliby ją powierzyć pismu. Konferencja ma ten proces zapoczątkować, dlatego towarzyszyć jej będzie publikacja naukowa. Organizatorzy mają poczucie, że taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku to historia niedokończona – mistrzowie nie zdążyli jeszcze swoich nauk wygłosić i przekazać swojej wiedzy, dlatego chcieliby o tę ciągłość zadbać.

Na konferencję zaproszeni zostali  najważniejsi twórcy współczesnego tańca w Polsce w drugiej połowie XX wieku. W konferencji udział wezmą między innymi Jerzy Maria Birczyński, Zbigniew Bujakowski, Leszek Bzdyl, Piotr Galiński, Edyta Kozak, Anna Maciejak, Wojciech Misiuro, Melissa Monteros, Iwona Olszowska, Katarzyna Skawińska, Hanna Strzemiecka,  Elżbieta Szlufik-Pańtak, Jacek Tomasik oraz Ewa Wycichowska.

Do pobrania:

Program konferencji

Rada Programowa Konferencji:

dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, Prorektor ds. dydaktyki, prof. AM

dr Jacek Owczarek, kierownik Pracowni Choreografii

dr Witold Jurewicz

dr Juliusz Grzybowski

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapisy i pytania:

dr Juliusz Grzybowski

mail: juliuszprotazy@wp.pl

Organizator Konferencji: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Współorganizator Konferencji: Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie

Miejsce Konferencji: Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, Al. 1 Maja 4, Łódź

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Łodź: Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, Al. 1 Maja 4.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close