Łódź/Akademia Muzyczna: Pokaz dyplomowych projektów tanecznych

Zdjęcie: Łódź/Akademia Muzyczna: Pokaz dyplomowych projektów tanecznych

Wieczór trzech spektakli w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 9 czerwca Pracownia Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza, jak co roku, na pokaz dyplomowych projektów tanecznych realizowanych przez studentów specjalności choreografia i techniki tańca. Kontrasty, Imponderabilia, Hero/Graphy, Homoilluminatia to tytuły wybranych projektów tanecznych, które tego wieczoru zostaną zaprezentowane przez studentów specjalności choreografia i techniki tańca.

O pokazie:

W programie wieczoru znalazło się aż dziesięć projektów, wykorzystujących zróżnicowane stylistyki taneczne. 

Projekt taneczny Granica Justyny Ćwiklińskiej jest autorską próbą odpowiedzi na pytania dotyczące własnej tożsamości i trudnych wyborów życiowych. Z kolei w choreografii Polowanie Luizy Malinowskiej tytułowy temat łowów, towarzyszących człowiekowi od zarania dziejów, z pełną premedytacją jest przedstawiony poprzez wykorzystanie technik tańców nowoczesnych i elementów z improwizacji dziecięcych. Projekt ChSB01 Sebastiana Szula jest taneczną interpretacją obrazu AF76 Zdzisława Beksińskiego, a Hero/Graphy Donaty Dębińskiej inspirowane – procesem rozwoju autorskiego patrzenia na taniec. Słowa Sławomira Kuligowskiego: Nie spiesz się tak. Własnego cienia i tak nie wyprzedzisz są konstytutywne dla powstania Biegu Agnieszki Śleziony, a Homoilluminatia Natalii von Lonska, w którym ważną rolę odgrywa światło, obrazuje sprawowanie kontroli i władzy jednostki nad innymi. Malwina Janus – autorka choreografii pt. Imponderabilia – za pomocą języka tańca opowiada historię o próbie bronienia się przed uczuciem. Kontrasty Aleksandry Perzyny toabstrakcyjna etiuda zbudowana na kompozycji przestrzennej. Projekt pod tytułem Pół wieku poezji, czyli „Dobrego złego początki” autor choreografii – Grzegorz Strugacz – opisuje w enigmatyczny sposób słowami Andrzeja Sapkowskiego: O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.

 

Tego wieczoru oprócz autorskich choreografii tegorocznych dyplomantów studenci wykonają również etiudę grupową Zabawa w…, powstałą w ramach zajęć z kompozycji tańca i wprowadzenia do reżyserii pod opieką wykładowczyni Akademii Muzycznej w Łodzi, choreografki Katarzyny Migały.

Wejściówki w cenie 5 złotych można nabyć w kasie biletowej uczelni.

Więcej informacji: na stronie AM

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Łódź: Akademia Muzyczna (Sala Koncertowa), ul. Żubardzka 2a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close