Łódź/AOIA: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym”

Zdjęcie: Łódź/AOIA: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym”

Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym”, fot. Dotknij teatru, materiały nadesłane przez organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie anektowany. W tym spektaklu słowo „Krym” nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją. Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach, kiedy za oknem wybuchają bomby?

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiążę. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich „kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

Stowarzyszenie Sztuka Nowa to kolektyw artystyczny poruszający się w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Od 10 lat pracuje nad przekraczaniem granic teatru fizycznego, skupiając się na odkrywaniu i badaniu nowych form ekspresji. Do swoich działań artystycznych zaprasza profesjonalistów i amatorów teatru z różnych grup społecznych. Kolektyw Sztuka Nowa to zespół składający się z członkiń i członków Stowarzyszenia Sztuka Nowa, prowadzony przez Dawida Żakowskiego. Więcej informacji o Sztuce Nowej na facebookowej stronie: https://www.facebook.com/SztukaNowa/.

koncepcja, reżyseria, wykonanie: Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Gosia Trajkowska

muzyka: Zoi Michailova

scenografia: Piotr Szczygielski

wideo/wizualizacje: Kuba Matuszczak

produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Teatr Ósmego Dnia

kurator programu Debiuty TF: Dawid Żakowski

premiera: 12 listopada 2017, Teatr Ósmego Dnia, Poznań

czas trwania: 60 min

Spektakl powstał w ramach konkursu OFF Premiery/Prezentacje 2017 i kontynuacji programu Debiuty TF Centrum Lubelska 30/32

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł www.aoia.pl lub w kasie AOIA

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

Łódź: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close