Łódź: „Ciało. Głos. Intuicja” – warsztaty z Izabelą Chlewińską

Zdjęcie: Łódź: „Ciało. Głos. Intuicja” – warsztaty z Izabelą Chlewińską

Ramona Nagabczyńska „pURe”. Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Szwalnia w Łodzi  zaprasza na warsztaty Ciało. Głos. Intuicja, które poprowadzi Izabela Chlewińska. Prowadząca zaproponuje praktykę opartą na ruchu i naturalnym wydobywaniu głosu. Zostanie ona wsparta technikami oddechowymi i improwizacją. Artystkę interesuje potencjał twórczy, intuicja i wyostrzanie zmysłów. Wychodzi z założenia, że musimy odpocząć, aby wykonać pracę. Fizyczność łączy z głosem, a intuicję z improwizacją w tańcu.

Warsztaty przeznaczone są osób dorosłych, mających kontakt z ruchem, ciałem, głosem, jak  również dla osób początkujących, ciekawych siebie.

Zapisy, pytania: biuro@izabelachlewinska.pl, 609 805 888.

Liczba miejsc ograniczona.
Koszt warsztatów wynosi 80 zł.

Numer konta zostanie podany mailem.

Szczegółowy grafik, pomocne, praktyczne wskazówki zostanie przekazany uczestnikom przed rozpoczęciem wydarzenia.

Warsztatom towarzyszyć będzie pokaz spektaklu You Have Your Voice 16 grudnia o godz. 19.00.

Więcej informacji

Izabela Chlewińska – tancerka, choreografka, muzyk, pedagog.  Od 12 lat pracuje jako pedagog, prowadząc warsztaty w Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Polsce. W ciągu ostatnich lat pracy z aktorami, tancerzami, studentami kierunków artystycznych, dziećmi, wypracowała autorską metodę nauczania, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu. Rozwijam praktykowanie „Niczego” – definitywnie odrzucając napięcie i gotowość do działania, na rzecz odczuwania przyjemności i dzikiej fizycznej intuicji. Prowadzi warsztaty dla aktorów i performerów w ramach programu Ruch w Instytucie (Instytut Teatralny w Warszawie). Jej autorskie spektakle taneczne (Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii. Ostatnia praca solowa artystki to You have your voice – spektakl prezentowany m.in. na scenie Teatru Studio w ramach programu Scena Tańca Studio w Warszawie. Jest autorką i reżyserką instalacji performatywnej MaMoMi dla dzieci do lat 2 w Nowym Teatrze w Warszawie. Współpracuje z grupą improwizatorów w Klubie Komediowym w Warszawie (Gimnastyka wieczorna z Izą Chlewińską). Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw choreografów niezależnych. Jest mamą trzyletniego Miłosza.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Łódź: Teatr Szwalnia, ul. Struga 90, w sob. w godz.10.00-12.30, w ndz. w godz. 11.00 - 15.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close