Łódź/Dotknij Teatru 2014: Teatr CHOREA „Fju fju” –spektakl dla dzieci

Zdjęcie: Łódź/Dotknij Teatru 2014: Teatr CHOREA „Fju fju” –spektakl dla dzieci

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Fju, fju! powstał z myślą o najmłodszym widzu. Wpisuje się on również w nurt „teatru dla najnajmłodszych”, spełniając wymogi takiego teatru, jak czas trwania, uproszczenie fabuły, polisensoryczność i interaktywność w kontakcie z widzem- uczestnikiem spektaklu. Dzieci odbierają spektakl przez wszystkie zmysły: mają kontakt ze scenografią obierając gigantyczne jajo będące przestrzennymi puzzlami. Opiekują się Ptasiem, który się z niego wykluł. Mogą posmakować (również dosłownie) ptasiego świata. Niezwykle rozbudowana jest warstwa akustyczna spektaklu: ptasie odgłosy, czy całe sekwencje odgłosów, które układają się w zrozumiałe dla dziecka treści a także muzyka inspirowana rytmiką i brzmieniami indian, w której wytwarzaniu dzieci mogą uczestniczyć za sprawą instrumentów ustawionych w zasięgu publiczności i animowanych przez muzyka, który zachęca do gry.

Wybujała scenografia sprawia, że dzieci mogą empatycznie wejść w świat zwierząt i ingerować w zdarzenia. Spektakl został pozytywnie oceniony przez pedagogów przedszkolnych, również z grup Montessori, jak i pedagogów specjalnych.

Występują: Dorota Porowska, Liza Śliwa
Kompozytor: Maciej Pyc
Kostiumy: El Bruzda

Czas trwania: 30 min.

Wiek uczestników: 0 – 6 lat.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc. Rezerwacje do 28 marca. Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać nazwiska oraz liczbę rezerwowanych miejsc. Kontakt/Rezerwacja miejsc:chorea.warsztaty@gmail.com.

***

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru.

Więcej na: http://www.dotknij-teatru.pl/

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Łódź: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3. Spektakle o 12.00, 13.00 i 29.03 dodatkowo o 14.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close