Łódź/Dotknij teatru 2015: Teatr Chorea „Wszędodomni”

Zdjęcie: Łódź/Dotknij teatru 2015: Teatr Chorea „Wszędodomni”

Fot. archiwum Teatru Chorea

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Chorea zaprasza na 2 pokazy spektaklu z 2013 roku Wszędodomni w ramach Dotknij teatru 2015.

Spektakl jest podsumowaniem projektu realizowanego od marca do października 2013 roku z mieszkańcami ośrodka dla bezdomnych im. Brata Alberta w Łodzi. Artyści i animatorzy starali się wniknąć w tą trudną przestrzeń w celu rozpoznania sytuacji życiowej mieszkańców ośrodka oraz przeprowadzenia próby ich aktywizacji, wzmocnienia motywacji do działania. Spotkania, rozmowy oraz regularnie prowadzone zajęcia teatralne, pomogły wielu osobom uzewnętrznić własne sądy, emocje i zdolności artystyczne, w zakresie różnych dziedzin sztuki. W ramach projektu udało się zaangażować w działania na rzecz mieszkańców ośrodka kilka osób spoza projektu. Zorganizowany został koncert muzyczny i pokazy wspólnej pracy. Powstał film popularyzujący różne zdarzenia i działania oraz wykreowany w sposób demokratyczny spektakl, który nosi znamiona eksperymentu teatralnego.

Spektakl zrealizowany przez tzw. artystów z tzw. bezdomnymi, albo na odwrót, czyli z udziałem ludzi specjalnej kategorii, często funkcjonujących na granicy społecznej normy, a więc trochę bardziej elastycznych, inaczej zakorzenionych, z zachwianym poczuciem bezpieczeństwa. „Mam dom w każdym mieście” – to afirmacja używana w spektaklu, wymyślona przez Pawła Korbusa, jednego z animatorów zdarzenia. Podpisuję się pod nią obydwoma rękami. Wszędodomni – to spektakl o dobrym spotkaniu, dobrym dla artystów, bo szukają doświadczeń i dla bezdomnych, bo potrzebują czyjegoś zainteresowania. (Dorota Porowska)

Realizacja: Julia Jakubowska, Dorota Porowska, Paweł Korbus, Magda Laskowska, Piotr Kowalczyk, Marcin Polak, Kuba Krzewiński
Premiera: 23 października 2013, Fabryka Sztuki w Łodzi

Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji będzie otwarty od 20 marca 2015.
Rezerwacja/informacja: chorea.warsztaty@gmail.com, +48 506 103 207

Bezpłatne wejściówki można odebrać od 20 marca 2015, od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00-18:00, w biurze Teatru CHOREA w budynku Fabryki Sztuki w Łodzi (pok. nr.18), na ul. Tymienieckiego 3, oraz w dniu spektakli, pół godziny przed ich rozpoczęciem, w Art_Inkubatorze, (sala teatralna, budynek C), ul. Tymienieckiego 3.

Wydarzenie jest realizowane oraz finansowane  ze środków Dotknij Teatru.

https://www.facebook.com/dotknijteatru

http://dotknij-teatru.pl

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Łódź: sala drewniana, Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close