Łódź/Dotknij teatru 2015: Wrocławski Teatr Pantomimy „Pantomima nie boli” – warsztaty

Zdjęcie: Łódź/Dotknij teatru 2015: Wrocławski Teatr Pantomimy „Pantomima nie boli” – warsztaty

Fot. materiały RCAK Zielona Góra

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy bierze udział w łódźkich obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2015. Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa – aktorki i pedagożki WTP przeprowadzą bezpłatne warsztaty pantomimy i ruchu w Teatrze Zamiast. Warsztaty z pantomimy w Łodzi podejmą szeroką problematykę ciała i fizyczności w teatrze ruchu. Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które po raz pierwszy zmierzą się z tą formą ruchu, jak i do tych, którzy pracują w teatrze ruchu.

Zapisy: pio.soroka@gmail.com

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy, liczba miejsc ograniczona. Należy zabrać ze sobą wygodny strój do ćwiczeń.

Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa o warsztatach:

Podczas warsztatów chcemy pokazać, jak i dlaczego właśnie tak, a nie inaczej poszukuje się ruchu w teatrze pantomimy. Poszukiwanie prawdy w ruchu, budowanie postaci i dialogu scenicznego z partnerem wymaga od aktora-mima znajomości podstaw warsztatu i zasad organizujących strukturę ruchowej wypowiedzi scenicznej. Zapoznamy się z tą strukturą i pokażemy, jak pracować w konwencji pantomimy, jak „myśleć pantomimą”. Metoda naszej pracy opierała się będzie na przeprowadzeniu klasycznej rozgrzewki aktora-mima, podjęciu pracy nad podstawowymi technikami pantomimy klasycznej oraz docelowo – sposobu pracy nad rolą w konwencji pantomimy zespołowej. Zajęcia przewidują pracę indywidualną każdego z uczestników, jak i działania zespołowe. Na zajęcia zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.

Realizacja warsztatów w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru dofinansowana ze środków Dotknij teatru.

Więcej informacji: http://dotknij-teatru.pl/

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

Celem projektu Dotknij Teatru jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Łódź: Teatr Zamiast, ul. Piłsudskiego 135. Warsztaty trwają do 14.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close