Łódź/Dotknij Teatru 2017: Grupa OFF Harnam „War Zone/Play Ground ”

Zdjęcie: Łódź/Dotknij Teatru 2017: Grupa OFF Harnam „War Zone/Play Ground ”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2017 odbędzie się premierowy pokaz spektaklu Grupy OFF Harnam War Zone/Play Ground w reżyserii Joanny Wolańskiej.

Od twórców:

Siedzi baba na cmentarzu, trzyma nogi w kałamarzu… kto wie co stanie się dalej? Czy baba wyjdzie  z tego cało? My mamy swoją wersję. Zapraszamy na plac zabaw. Uzbroimy się w ruch, rytm, rym i pobawimy w wojnę… a może to wcale nie będzie zabawa? Zobaczymy jak łatwo stworzyć między sobą granicę i jak szybko może ona stać się źródłem konfliktu. Na ile realna będzie ta granica? To zależy od każdego z Was.

Twórcy: Grupa OFF Harnam
reżyseria: Joanna Wolańska
obsada: Adrianna Bielak, Ewa Drzewiecka, Adam Kuza, Karolina Lewińska, Joanna Wolańska, Magdalena Zatorska
muzyka: Kuba Pałys
kostiumy: ADA Fashion – Beata Bielak

Czas trwania: 60 min.

Grupa OFF Harnam – założona przez Joannę Wolańską, działa od 2008 roku  w strukturach ZTL Harnam, zrzesza tancerzy o różnorodnych tanecznych korzeniach i zainteresowaniach, co wpływa na szerokie spektrum działań zespołu.  W wielu projektach grupa inspiruje się polskim folklorem, sięga do różnorodnych technik tanecznych nie bojąc się nietypowych połączeń stylistycznych. W ostatnich projektach grupa skłania się ku formom performatywnym i teatralnym nadal pielęgnując swój unikalny styl.

Projekty, spektakle i choreografie zespołu prezentowane były m. in na Festiwalu Kolory Polski, FRU festiwalu, Festiwalu Kontrolowanym w Radomiu, Light Move Festival w Łodzi, TrotuArcie, Sesji naukowej Musica Moderna na Akademii Muzycznej w Łodzi, konferencji naukowej TEDx w Warszawie, koncercie jubileuszowym ZTL Harnam w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki w Warszawie, akcji Dotknij Teatru 2016.

Sukcesy grupy to m.in.: „Złota Łódka”  na festiwalu Folkowe Inspiracje w 2014 roku, III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Łodzi w 2010, współpraca i wspólne koncerty z Kapelą ze Wsi Warszawa.

Wstęp wolny.

***

Projekt zrealizowany w ramach projektu Dotknij Teatru 2017.

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

Więcej informacji na stronie projektu: http://www.dotknij-teatru.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:15

Łódź: Ośrodek Tańca Harnam, ul. Piotrkowska 282 a.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close