Łódź/Dotknij Teatru 2019: Warsztat rodzinny „Tańczenie – Widzenie Miasta”

Zdjęcie: Łódź/Dotknij Teatru 2019: Warsztat rodzinny „Tańczenie – Widzenie Miasta”

fot. Tomasz Ćwiertnia

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Lalek Arlekin zaprasza w ramach tegorocznej akcji Dotknij Teatru na rodzinny warsztat zatytułowany Tańczenie – Widzenie Miasta. Będą to całodzienne zajęcia o charakterze fotograficzno-choreograficznym inspirowane łódzkimi motywami architektonicznymi. Do udziału w warsztacie zaproszeni są rodzice lub opiekunowie wraz z dziećmi.

Przestrzeń, obraz i ruch staną się kluczowymi zagadnieniami dla poznania nie tylko miasta, ale też fotografii, teatru, kultury i sztuki. Wspólnie z prowadzącymi uczestnicy będą rozszyfrować miasto, w którym mieszkają na co dzień. Poznają miejsca dotąd nieznane i odkryją na nowo te, które mijają każdego dnia. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spojrzenia na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy. Łódź, ale też oni sami, staną się żywą inspiracją dla działań twórczych.

Warsztat opierać będzie się na działaniach ruchowych, dokumentacyjnych i warsztatach tańca kreatywnego. Wszystko to posłuży do stworzenia własnej historii, własnej wypowiedzi na temat relacji z miejscem/miastem. Efekt wspólnej pracy zostanie zaprezentowany podczas pokazu powarsztatowego Po(Widoki). Będzie to krótki performens zainspirowany wcześniejszymi odkryciami w przestrzeni miejskiej.

Tańczenie – Widzenie Miasta poprowadzą Monika Tomczyk oraz Dominika Szczocarz. Pierwsza z nich to doskonale znana arlekinowej publiczności animatorka, aktorka, choreografka, pedagożka, terapeutka i reżyserka. Z kolei Dominika Szczocarz to zaangażowana fotografka, która inspiruje się miastem, architekturą i ludźmi, przede wszystkim mieszkańcami Łodzi.

Sugerowany minimalny wiek dzieci biorących udział w warsztacie z opiekunem: 6 lat.

Wstęp bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy od 20 marca pod adresem: edukacja@teatrarlekin.pl (liczba miejsc jest ograniczona: 25 osób).

Harmonogram warsztatu:

godz. 10.00-13.00

Przestrzeń (teatr i miasto)

Obraz (fotografia)

godz. 14.00-16.00

Ruch (taniec kreatywny)

godz. 16.00

Po(Widoki) – pokaz perfomatywny

Więcej informacji: www.teatrarlekin.pl oraz na Facebooku

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Łódź, Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, Al. 1 Maja 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close