Łódź: F R U # 3 Dance & Video – Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Zdjęcie: Łódź: F R U # 3 Dance & Video – Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Fot. Janusz Matuszewski

Wersja do druku

Udostępnij

Po raz kolejny tancerze z całej Polski i z Europy przyjadą do Łodzi, aby tu od najlepszych uczyć się kontakt improwizacji. Odbywający się w dniach 30 kwietnia – 5 maja  FRU Festiwal to warsztaty tańca, warsztaty tworzenia video, JAMy z muzyką na żywo, otwarte dla publiczności pokazy gości i Grupy KIJO oraz wieczór performance. Tancerze planują również pobić rekord JAMowania ustanowiony na poprzednim FRU (17 godzin  tańca bez przerwy do muzyki na żywo).

W myśl zasady: „cudze chwalicie – swego nie znacie”,  na FRU Festiwalu uczą znani i cenieni nauczyciele z Polski. To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu oraz niepowtarzalna okazja do zbudowania platformy wymiany doświadczeń pasjonatów tańca.

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie kontakt improwizacji jako techniki tańca powstałej w latach 70. minionego stulecia w USA. FRU Festiwal powstał z myślą o korzeniach kontakt improwizacji, a także z potrzeby jej propagowania jako TECHNIKI tańca, opartej o konkretne zagadnienia takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

Nowością tegorocznej edycji jest praca z kamerą. Uczestnicy warsztatów w kilkuosobowych grupach tworzyć będą taneczne etiudy filmowe, które zostaną zaprezentowane publiczności podczas premiery ostatniego dnia Festiwalu.

Warsztaty poprowadzą: Taniec: Kama Jankowska, Anna Haracz, Maga Radłowska, Sebastian Flegiel, Adrian Bartczak, Michał Ratajski. Video: Daria Wiktoria Kopiec, Ula Pociecha, Michał Krut.

Festiwal jest wydarzeniem w pełni niezależnym, non-profit, finansowanym wyłącznie z wpłat uczestników. Ilość miejsc ściśle ograniczona.

Szczegółowe informacje do pobrania

ORGANIZATOR:  Fundacja KIJO

PARTNERZY: AOIA, Latająca Kuchnia Baby Jagaty, PS Dance Co; BLOT

MUZYKA: Suavas Lewy, Damian Siuta, Marcus Saudy

KONTAKT:

Michał Ratajski

ratajskim@yahoo.com

502 15 96 96

www.kijogroup.com

www.contactimprovisation.eu

DODATKOWE INFORMACJE:

Facebook: KIJO oraz FRU Festiwal

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

ŁÓDŹ

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close