Spektakle

Łódź/Fabryka Sztuki w Łodzi: Tomasz Ciesielski „Karaoke”

Zdjęcie: Łódź/Fabryka Sztuki w Łodzi: Tomasz Ciesielski „Karaoke”

Wersja do druku

Udostępnij

Fabryka Sztuki w Łodzi zaprasza na pokaz spektaklu Karaoke Tomasza Ciesielskiego, stworzonego w ścsłej choreograficznej współpracy z występującymi w nim performerkami: Liwią Bargieł, Emilią Biskupik i Agnieszką Janicką.

Spektakl jest taneczną wersją karaoke, artystyczną próbą wykorzystania mechanizmu japońskiej zabawy do skomentowania kondycji współczesnego człowieka. Jego codzienność zdaje się rozpływać w naśladowaniu, powtarzaniu, zastępowaniu siebie za każdym razem jeszcze ciekawszą wersją kogoś innego. Jak pisze Dubravka Ugrešić, karaoke daje możliwości transformacji, metamorfozy i teleportacji (…), pozwala na ucieczkę od autentycznego ja. JA stało się nudne i należy do innej kultury. Kultura narcyzmu zmutowała się w kulturę karaoke.

Punktem wyjścia dla twórców są nie tyle popularne utwory wokalne, co różnorodne formy performansów – politycznych, społecznych i popkulturowych – traktowanych jako źródła kodów tożsamościowych zamkniętych w obrazach. W dialogu z nimi tancerki spróbują rozpoznać z czego i jak zbudowana jest ich własna. Czy z masowo reprodukowanych, często opresyjnych wzorców są w stanie wypreparować kobiecą tożsamość?

Spektakl Tomasza Ciesielskiego

Choreografia stworzona w ścisłej współpracy z performerkami: Liwią Bargieł, Emilią Biskupik, Agnieszką Janicką

Muzyka: Paweł Odorowicz i Joanna Chmielecka

Projekcje: Justyna Jakóbowska

Współpraca dramaturgiczna: Marta Olejniczak

Projekt kostiumów: DK Damian Kretschmer

Wykonanie kostiumów: ADA fashion Beata Bielak

Reżyseria światła: Tomasz Krukowski

Partnerzy: Fabryka Sztuki w Łodzi, Stowarzyszenie Teatralne CHOREA

Projekt dofinansowano w ramach programu Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi 2018

Bilety: 15-25 zł

System rezerwacji biletów na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12.00-18.00 teatrchorea@gmail.com lub pod nr tel.: +48 506 103 207

powiązane

Ludzie

Liwia Bargieł

Liwia Bargieł

  • tancerka
  • choreografka

Fabryka Sztuki w Łodzi zaprasza na pokaz spektaklu Karaoke Tomasza Ciesielskiego, stworzonego w ścsłej choreograficznej współpracy z występującymi w nim performerkami: Liwią Bargieł, Emilią Biskupik i Agnieszką Janicką. Spektakl jest taneczną wersją karaoke, artystyczną próbą wykorzystania mechanizmu japońskiej zabawy do skomentowania kondycji współczesnego człowieka. Jego codzienność zdaje się rozpływać w naśladowaniu, powtarzaniu, zastępowaniu siebie za każdym razem jeszcze ciekawszą wersją kogoś innego. Jak pisze Dubravka Ugrešić, karaoke daje możliwości transformacji, metamorfozy i teleportacji (…), pozwala na ucieczkę od autentycznego ja. JA stało się nudne i należy do innej kultury. Kultura narcyzmu zmutowała się w kulturę karaoke. Punktem wyjścia dla twórców są nie tyle popularne utwory wokalne, co różnorodne formy performansów – politycznych, społecznych i popkulturowych – traktowanych jako źródła kodów tożsamościowych zamkniętych w obrazach. W dialogu z nimi tancerki spróbują rozpoznać z czego i jak zbudowana jest ich własna. Czy z masowo reprodukowanych, często opresyjnych wzorców są w stanie wypreparować kobiecą tożsamość? Spektakl Tomasza Ciesielskiego Choreografia stworzona w ścisłej współpracy z performerkami: Liwią Bargieł, Emilią Biskupik, Agnieszką Janicką Muzyka: Paweł Odorowicz i Joanna Chmielecka Projekcje: Justyna Jakóbowska Współpraca dramaturgiczna: Marta Olejniczak Projekt kostiumów: DK Damian Kretschmer Wykonanie kostiumów: ADA fashion Beata Bielak Reżyseria światła: Tomasz Krukowski Partnerzy: Fabryka Sztuki w Łodzi, Stowarzyszenie Teatralne CHOREA Projekt dofinansowano w ramach programu Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi 2018 Bilety: 15-25 zł System rezerwacji biletów na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12.00-18.00 teatrchorea@gmail.com lub pod nr tel.: +48 506 103 207

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close