Łódź/Festiwal performatywny „Ćwiczenia z (re)produkcji”: Kirsten Maar „Instalowanie choreografii? Na przecięciu strategii choreograficznych i sztuki instalacji” – wykład

Zdjęcie: Łódź/Festiwal performatywny „Ćwiczenia z (re)produkcji”: Kirsten Maar „Instalowanie choreografii? Na przecięciu strategii choreograficznych i sztuki instalacji” – wykład

Fot. K. Madziała / Contact Zone 2010, Kalisz

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki w Łodzi, w ramach festiwalu performansu, zaprasza w 12 stycznia, w sobotę, o godzinie 16.30, na wykład Kirsten Maar Instalowanie choreografii? Na przecięciu strategii choreograficznych i sztuki instalacji. 

Podczas wykładu wskazane i omówione zostaną niektóre aktualne przykłady choreografii wplecionej w kontekst wystawienniczy, a następnie postawione zostanie pytanie o założenia stojące za takimi posunięciami. Rozważania te odnosić się będą do spotykanych w latach 60. zadaniowych strategii ruchowych Yvonne Rainer zorientowanych na obiekt, które powstały w odniesieniu do działalności Simone Forti, Anny Halprin i Roberta Morrisa.

Wykład prowadzony będzie w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem na polski. 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Łódź: Muzeum Sztuki ms2, ul. Ogrodowa 19

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close