Łódź/Festiwal Retroperspektywy 2019: Warsztaty master class z Rosanną Gamson

Zdjęcie: Łódź/Festiwal Retroperspektywy 2019: Warsztaty master class z Rosanną Gamson

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Retroperspektywy 2019 w Łodzi Teatr CHOREA zaprasza na warsztaty master class z Rosanną Gamson, wielokrotnie nagradzaną i docenianą przez krytyków choreografką z Los Angeles. Siedmiodniowe, autorskie warsztaty zakończą się pokazem pracy otwartym dla publiczności.

O warsztatach:

Metoda pracy Rosanny Gamson skupia się na rozwijaniu zakresu dynamiki ruchu tancerzy i aktorów, ich muzykalności, umiejętności interpretacyjnych i zdolności do głębokiego wnikania w pracę innych, w pracę partnerów. Inspirowany grami system pracy daje choreografom i reżyserom nowy zestaw narzędzi do tworzenia i odkrywania nowych form ruchu oraz nowych strategii kompozycyjnych. Warsztat oferuje rygorystyczne i jednocześnie konstruktywne badania nad fizycznością i wyobraźnią artysty, tancerza, choreografa, aktora, reżysera. Wspólne poszukiwania zakończą się finałowym pokazem pracy / spektaklem improwizowanym.

Podobnie jak zawsze mile widziany gość, który wprowadza świeże i wnikliwe spojrzenie do każdej rozmowy, Rosanna Gamson jest zdecydowanie jednym z najciekawiej, najkonsekwentniej i najbardziej prowokacyjnie myślących choreografów w Los Angeles. (Ann Haskins, LA Weekly)

Rosanna jest „Artystycznym Naukowcem”, który przenika do wnętrza twojego umysłu, aby przeanalizować twoje myśli i cele, po to, żeby pomóc ci w ich urzeczywistnieniu. Pokazuje wiele różnorodnych sposobów, których można używać do tworzenia choreografii i pozwala dostrzec nowe perspektywy na to, jak można być kreatywnym we własnej pracy, mimo poczucia zagubienia i niezdecydowania, co do kierunku pracy, który chcesz podjąć. (Jacques Heim, dyrektor artystyczny Diavolo – Architecture in Motion)

Pokaz pracy warsztatowej (otwarty dla publiczności) odbędzie się w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 19.00, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Prowadzący: Rosanna Gamson oraz tancerze Rosanna Gamson World Wide – Mallory Fabiani oraz Kearian Giertz

Koszt warsztatów: 300 zł

Czas trwania: 7 x 5 godzin (godz. 10.00-15.00) + otwarty pokaz powarsztatowy

Warsztat przeznaczony dla: osób dorosłych, tancerzy, choreografów, aktorów, reżyserów, pełnych zapału i zdolnych do intensywnego ruchu i tańca

Liczba uczestników: maksymalnie 20 osób

Wiek uczestników: 18 +

Na warsztaty uczestnicy powinni zabrać wygodny strój do intensywnych ćwiczeń fizycznych, niekrępujący ruchów, opcjonalnie: nakolanniki i skarpety

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-18.00:

– mailowo: chorea.warsztaty@gmail.com

– telefonicznie: +48 506 103 207

W tytule maila należy podać tytuł warsztatu.

W treści maila należy podać imię, nazwisko i wiek uczestnika oraz krótką informację uzasadniającą chęć wzięcia udziału w warsztatach, lub krótkie CV / biogram.

Informacje i regulamin: tutaj

Rosanna Gamson – dyrektor artystyczna grupy Rosanna Gamson World Wide (RGWW). Twórczyni międzynarodowych projektów artystycznych w Polsce i Meksyku. Ze swoimi spektaklami tanecznymi podróżowała po Ameryce Północnej (od 2000 roku), a także po Europie (od 2012 roku). Teatr RGWW prezentował swoje prace w teatrach, muzeach, przestrzeniach teatrów alternatywnych, zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. w Teatrze REDCAT, The Luckman Theater, Skirball Cultural Center, Getty Center, Grand Performances w Los Angeles, Teatro Raul Flores Canelo de CENART oraz Teatrze UNAM w Mexico City, a także w The Harbourfront Centre w Toronto. Grupa RGWW brała udział w wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Spektakle grupy RGWW wielokrotnie otrzymywały wsparcie oraz były nagradzane przez: National Dance Project, National Performance Network, The NEA’S US-Mexico Initiative, Cultural Exchange International, Contacto Cultura, The Trust for Mutual Understanding. Gamson ukończyła Tisch School of the Arts na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Obecnie wykłada na Sharon Disney Lund School of Dance at CalArts w Los Angeles. Jest założycielką Terra Nova – dorocznej artystycznej rezydencji dla choreografów i tancerzy w Los Angeles. http://www.rosannagamsonworldwide.org/

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Łódź: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa oraz przestrzenie Art_Inkubatora; pokaz powarsztatowy: 26 sierpnia, godz. 19.00, scena Art_Inkubatora

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close