Łódź/ Festiwal Teatralny Perspektywy 2017: Warsztaty z Katarzyną Chmielewską

Zdjęcie: Łódź/ Festiwal Teatralny Perspektywy 2017: Warsztaty z Katarzyną Chmielewską

Na zdjęciu: Katarzyna Chmielewska. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017:  Teatr Awangarda w działaniu Teatr CHOREA zaprasza do udziału w warsztatach z Katarzyną Chmielewską. Warsztaty skierowane są do tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych, mile widziane osoby z doświadczeniem taneczno-ruchowym.  Ciało jest jak instrument, dlatego w trakcie warsztatu uczestnicy przyjrzą mu się od strony anatomicznej, czyli od strony układu kostno-mięśniowego w ruchu, badając jego wpływ na wyraz i dynamikę tańca. W tym celu będę wykorzystywać technikę „release”  i ćwiczenia z partnerem. Technika „release” koncentruje się na organicznym i swobodnym przepływie ruchu przy aktywnej i świadomej kontroli centrum i izolacji mięśniowej. Celem warsztatów jest zintegrowanie energii płynących w ciele, uzyskanie lepszej jakości i świadomości ciała w przestrzeni oraz przekazanie wiedzy pomagającej zabezpieczyć ciało przed kontuzjami.

Liczba uczestników: maksymalnie 15 osób

Dodatkowe informacje: na warsztaty należy zabrać wygodny strój sportowy, niekrępujący ruchów.

Koszt: 70 zł

Rezerwacje na warsztaty przyjmuje Teatr CHOREA: mailowo: chorea.warsztaty@gmail.com

/ telefonicznie: +48 506 103 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-17.00). W mailu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz imię i nazwisko prowadzącego.

Więcej o warsztacie

Katarzyna Chmielewska – ur. 1974, tancerka, choreografka, nauczycielka tańca, dyrektor artystyczna i współzałożycielka Teatru Dada von Bzdülöw. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku (1993). Studiowała taniec współczesny w P.A.R.T.S. w Brukseli (1996-1997). Współpracowała z wieloma teatrami dramatycznymi i niezależnymi: Państwową Operą Bałtycką w Gdańsku (1993-1994), Gdańskim Teatrem Tańca (1994-1995), Teatrem Miejskim w Gdyni (1997-2000), Klubem Żak w Gdańsku (2000-2008), Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (2008-obecnie).

Od 1993 współtworzy wraz z Leszkiem Bzdylem Teatr Dada von Bzdülöw. W Teatrze Dada realizuje autorskie choreografie oraz współtworzy i występuje w większości przedstawień. Dzięki zróżnicowanemu zapleczu edukacyjnemu i zawodowemu udało się jej wspólnie z Leszkiem Bzdylem wykreować unikalny styl grupy, dopełniony inspiracją i działaniami dadaistów jak i twórczością polskich pisarzy. Ruch, taniec, słowo, tekst, gra z formą i konwencją, pastisz, groteska i eklektyzm stały się trwałymi wyznaczniki prac ich zespołu. Z Teatrem Dada występowała dotychczas w całej Polsce i w wielu krajach na całym świecie. W ramach pracy artystycznej w zespole prowadzi również lekcje techniki tańca współczesnego i improwizacji.

Od początku swojej pracy zawodowej na polu tańca regularnie współtworzy spektakle we współpracy z innymi choreografami, m.in.: Melissą Monteros, Avi Kaiserem, Tatianą Baganową, Roberto Olivanem, Chiharu Mamiya-Jędrzejewską, Malgven Gerbes i Davidem Brandstätter. Równolegle realizuje choreografie i ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych w całej Polsce, m.in.: Teatr Studio w Warszawie, Teatr Powszechny w Krakowie, Teatr Jaracza w Olsztynie, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. Uczestniczy też w licznych krajowych i międzynarodowych projektach tanecznych i teatralnych. Jest laureatką nagród Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego za całokształt dorobku i wybitne osiągnięcia artystyczne.

LINKI:

http://www.teatrwybrzeze.pl/spektakle/teatr-dada-von-bzdlw

***

Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017 poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce. Między kwietniem a listopadem 2017 zapraszamy do Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi na pięć weekendowych cykli. Podczas każdego z nich zaprezentujemy dwa gościnne spektakle, sesje warsztatów prowadzonych przez zaproszonych artystów oraz spotkania i dyskusje z twórcami i teatrologami. Festiwal PRS 2017 to dwie premiery, a pozostałe spektakle będą pokazywane w Łodzi po raz pierwszy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Łódź: sala warsztatowa w niskim budynku Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, w godz. 14.00-17.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close