Łódź/III Retroperspektywy 2014: DOT 504 Dance Company (Czechy) „100 Wounded Tears” – chor. Jozef Fruček i Linda Kapetanea

Zdjęcie: Łódź/III Retroperspektywy 2014: DOT 504 Dance Company (Czechy) „100 Wounded Tears” – chor. Jozef Fruček i Linda Kapetanea

Fot. Petr Otta

Wersja do druku

Udostępnij

Autorami spektaklu 100 Wounded Tears są DOT504 Dance Company oraz Jozef Fruček i Linda Kapetanea (RootlessRoot Company), choreografowie dobrze znani w świecie teatru fizycznego. Do udziału w projekcie został także zaproszony Csongor Kassai, słowacki aktor i piosenkarz, którego film Divided We Fall otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Jeszcze więcej głębi dodaje temu, to co dzieje się na scenie, niezwykle charakterystyczna muzyka skomponowana przez Michala Kaščáka, założyciela kultowej słowackiej kapeli niezależnej Bez ladu a skladu. Spektakl to – nieco chaotyczna i prosta w formie, lecz jednocześnie zabawna – historia siedmiu postaci poszukujących dziesięciu tysięcy utraconych marzeń i jednego sensu życia.

14 obrazów rozpaczy

Opowieść o siedmiu postaciach w czternastu obrazach.

O czternastu rękach, pozbywających się sześćdziesięciu sześciu kilogramów nieszczęśliwego mięsa i o bieli dwustu sześciu kości.

O czternastu zabawnych obrazach i poszukiwaniu dziesięciu tysięcy utraconych marzeń i jednego sensu istnienia.

O czternastu wściekłych żądzach i miłości do siedemdziesięciu palców, przykrywających dwie delikatne piersi dwustu siedemdziesięcioma sześcioma łyżkami ziemi.

O czterystu piętnastu słowach bezładnie wypowiedzianych w ciągu siedemdziesięciu dwóch minut, dwóch litrach wody w dwóch filiżankach i jednym naprawdę głębokim talerzu.

O czterdziestu kawałkach drewna, czterech łyżkach i ośmiu stołkach, dwóch młotkach i trzydziestu trzech wbijanych gwoździach.

O siedmiu cebulach w siedemdziesięciu sześciu pocałunkach i o dwudziestu dziewięciu uderzeniach kijem.

A także, w zasadzie, o trzydziestu powykrzywianych zębach i jednym lubieżnym języku nad głową martwego albatrosa na tle nieskończenie miękkiego krajobrazu…

Jozef Frucek / Linda Kapetanea

Choreografia: Jozef Fruček, Linda Kapetanea (RootlessRoot Company)
Obsada: Martina Hajdyla Lacová, Kateřina Stupecká, Veronika Kotlíková, Lukáš Homola, Jaroslav Ondruš, Martin Vraný and Csongor Kassai (gość specjalny)
Muzyka i teksty: Michal Kaščák
Kostiumy i scenografia: Simona Rybáková
Reżyseria światła: Daniel Tesař
Światło: Jan Mlčoch

Portal taniecPOLSKA.pl patronuje wydarzeniu.

Szczegółowe informacje: www.retroperspektywy.com

Program Festiwalu Retroperspektywy 2014

Program warsztatów w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2014

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Łódź: AOIA, ul. Zachodnia 56a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close