Łódź/III Retroperspektywy 2014: Rita Pax – koncert LDZ Alternatywa 2014

Zdjęcie: Łódź/III Retroperspektywy 2014: Rita Pax – koncert LDZ Alternatywa 2014

Fot. Anders Lien

Wersja do druku

Udostępnij

Koncert odbywa się w ramach LDZ Alternatywa 2014. RITA PAX to nowy projekt Pauliny Przybysz, znanej z solowych dokonań jako Pinnawela oraz z siostrzanego duetu Sistars. Przez ostatni rok u Pauliny zebrało się kilka kompozycji. Pisane przy domowym pianinie Legnica, z wykorzystaniem wiolonczeli produkcji radzieckiej, zabawek, szklanek, długopisów i innych przedmiotów codziennego użytku zastosowanych w charakterze instrumentów perkusyjnych nabrały intymnego charakteru i domowego brzmienia. Są to utwory tworzone jako swego rodzaju detox od midi i produkcyjnego podejścia do muzyki. Do współpracy przy docelowych aranżach, nagraniach i wspólnych koncertów artystka zaprosiła muzyków z którymi dotychczas nigdy nie grała, za to zna ich jeszcze z dzieciństwa. Bracia Zalewscy to koledzy Pauliny z czasów podstawówki, tak zwanej „małej miodowej”. Cała trójka kończyła tę szkołę w klasie wiolonczeli (czego skutki będzie można usłyszeć w w nagraniach i w czasie występów). Z kolei razem z Remkiem i Piotrkiem wokalistka chodziła do szkoły na Bednarskiej, a Remek z Kasią do podstawówki na Tyszkiewicza. Natomiast dwaj Zalewscy i jeden Zawadzki jako sekcja wspólnie grają od ośmiu lat, a od pięciu tworzą zespół Excessive Machine. Takie połączenie charakterów zaowocowało dwoma tygodniami prób w domowej atmosferze. W efekcie powstało dziewięć piosenek nawiązujących do tradycji rock’n’rolla i rhytm’n’bluesa, ale zagranych z nowoczesnym podejściem.

https://www.facebook.com/ritapaxmusic/

Paulina Przybysz

Katarzyna Piszek (Brodka, Novika)

Piotr Zalewski (Alters, Clintwood)

Paweł Zalewski (Alters, Newest Zealand)

Jurek Markuszewski (Marika, Kasia Kowalska)

Projekt LDZ Alternatywa 2014 dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Portal taniecPOLSKA.pl patronuje wydarzeniu.

Szczegółowe informacje: www.retroperspektywy.com

Program Festiwalu Retroperspektywy 2014

Program warsztatów w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2014

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Łódź: Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close