Łódź/III Retroperspektywy 2014: Teatr Chorea „Brzydal”

Zdjęcie: Łódź/III Retroperspektywy 2014: Teatr Chorea „Brzydal”

Fot. Rami Shaya

Wersja do druku

Udostępnij

Brzydal drzemie w każdym z nas… Tak czy nie? Ten spektakl nie jest akademickim dyskursem na temat „brzydoty”, ani nie ma ambicji jej definiowania. Jest on wynikiem obserwacji skażenia, zbrukania, kontaminacji piękna i brzydoty w życiu codziennym. Spektakl wnika do krzywego zwierciadła massmediów, które deformuje nam mózgi oraz wysysa z nas poczucie własnej wartości, w zamian oferując zastrzyk z masowego plastyku. Kanony tworzące ludzką karykaturę to nasz współczesny teatr osobliwości, terapia szokowa kończąca się umieraniem wartości i wegetacją na własne życzenie.

Z inicjatywy Janusza Adama Biedrzyckiego (aktora Teatru Chorea) w październiku 2012 roku został rozpoczęty projekt Brzydal. Adam zaprosił do współpracy Magdalenę Paszkiewicz (aktorka Teatru Tańca PRO) oraz zebrał grupę młodych ludzi, chętnych do pracy nad spektaklem.

Jak mówi: Z niektórymi spotkaliśmy się tworząc projekt Oratorium Dance Project. Następnie po warsztatach, które odbywały się w ramach projektu Fabryki Sztuki „UWAGA Człowiek! NapięciaMiasta” wyłonił się cały zespół realizujący spektakl. I tak pod egidą Stowarzyszenia Teatralnego Chorea powstał spektakl „Brzydal”.

TRAILER

J. A. Biedrzycki razem z Magdaleną Paszkiewicz (Teatr Tańca PRO, który na co dzień działa w Ośrodku Teatralnym Łódzkiego Domu Kultury) stworzyli wspólnie 3 projekty Teatralne. Spektakle Teatru Tańca PRO są autorskimi projektami członków Teatru, a ich materię stanowi unikalne połączenie tańca, ruchu nieformalnego i gestu, kreacja postaci scenicznej oraz budowa relacji między aktorami-tancerzami, mające na celu stworzenie własnego języka komunikacji z widzem. Tancerze PRO pracują w oparciu o technikę tańca współczesnego, improwizację strukturalną i contact improvisation. Zespół realizuje również przedsięwzięcia we współpracy z innymi teatrami: Teatr ART.51, Dziewięćsił,Pracownia Fizyczna, Teatr Kilku Osób, Teatrami: Chorea, KIJO.

Reżyseria: Magdalena Paszkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki
Choreografia: Janusz Adam Biedrzycki
Muzyka: Jakub Pałys, Milena Kranik
Wizualizacje: Anna Świderska, Rami Shaya
Kostiumy: Anna Raczkowska
Światło/dźwięk: Maciej Kobalczyk
Występują: Adrianna Binkowska, Michalina Pietrzak, Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Aleksandra Kacprzak, Milena Kranik, Żaneta Mrozik, Piotr Fraszczyński, Tomek Kowalski, Jan Tarasiewicz, Damian Kukiałka, Marek Szczepański

Portal taniecPOLSKA.pl patronuje wydarzeniu.

Szczegółowe informacje: www.retroperspektywy.com

Program Festiwalu Retroperspektywy 2014

Program warsztatów w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2014

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close