Łódź: ImpoPERForm – ćwiczenia taneczno-muzyczne dla tancerzy i muzyków

Zdjęcie: Łódź: ImpoPERForm – ćwiczenia taneczno-muzyczne dla tancerzy i muzyków

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Otwarte STUDIUM Improwizacji w Łodzi zaprasza do udziału w ImpoPERForm – ćwiczeniach taneczno-muzycznych dla tancerzy i muzyków. Przedmiotem ćwiczeń będzie improwizacja jako pierwszy krok do kompozycji w czasie rzeczywistym w tańcu i muzyce.

Komunikacja: kreacja: kompozycja

Trenerzy:

Konrad Jan Szymański: ruch taniec kompozycja

Wieland Moeller: dźwięk muzyka kompozycja

Ćwiczenia adresowane są do każdego, KTO chce:

spotkać się z improwizacją oraz autentycznym tworzeniem ruchu i dźwięku

rozwinąć własny język wyrazu i relację z instrumentem

ćwiczyć obecność i otwartość na obecną sytuację

 Opis:

 

Na podstawie szeregu pytań o relację pomiędzy tańcem i muzyką, jak również improwizacją i kompozycją w czasie rzeczywistym, Konrad i Wieland badają ludzką świadomość chwili obecnej, obecność tworzenia i komunikację w różnych rodzajach sztuki, przestrzeniach i z widzem.

Badania odnoszą się do doświadczeń performatywnych, autentycznych w akcji tworzenia, wobec siebie nawzajem oraz sytuacji i miejsca. Stąd też duet składa zaproszenie do podróży w nieznanym kierunku eksploracji i wymiany.

Improwizacja otwiera drzwi do całego potencjału jednostki. Ponieważ, tancerz nie może 'bezpiecznie’ powoływać się na określoną choreografię, jest zmuszony do powrotu do własnych inspiracji, doświadczenia, kompetencji i talentu. To objawienie mocnych i słabych stron pozwala na autorefleksję, udoskonalając zarówno warsztat techniczny, jak i osobowość artystyczną’.

 

Miguel de Jong

 

O trenerach:

 

Konrad Jan Szymański (Jankosz). Urodził się w Polsce w 1981 roku.Performer i podróżnik, artysta sztuk wizualnych, producent. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim oraz edukacje artystyczną na wydziale tańca w Codarts w Rotterdamie. Realizuje autorskie projekty na granicy sztuk wizualnych, performancu oraz teatru tańca, jak również współpracuje z choreografami m.in. w Holandii, Polsce, Litwie i Norwegii. Tworzy głównie kompozycje improwizowane, osadzone w różnych typowych i nietypowych przestrzeniach, współpracując regularnie z perkusistą – performerem Wielandem Moellerem, jak również solowe spektakle teatru ruchu oraz instalacje z wykorzystaniem wideo i fotografii, ruchu i muzyki na żywo.

www.konradszymanski.wix.com/jankosz

Wieland Moeller. Mieszkający na stałe w Berlinie muzyk i performer, studiował perkusję w konserwatorium muzycznym w Rotterdamie Codarts, jak również w konserwatorium rytmicznym w Kopenhadze i na uczelni muzycznej Berklee w Bostonie. Wieland czerpię ogromną inspirację do tworzenia z dźwięków natury. W 2011 roku w Nowym Yorku nagrał pierwszy autorski album muzyczny. Współpracuje i koncertuje z różnymi grupami w Europie, głównie z Atos Jazztrio z Rotterdamu.

Wieland pracuje z tańcem od wielu lat, między innymi w Dansworks Rotterdam, performuje na festiwalach Reykjavik Dance Festival czy Prague Dance Festiwal. Komponuje muzykę do produkcji teatru tańca i teatru dramatycznego. Wieland inspiracje kieruje ku tworzeniu widzialnego dźwięku i słyszalnego ruchu.

www.wielandmoeller.blogspot.com

Od 10 lat Wieland i Konrad wspólnie tworzą sytuacje performatywne, badają i ćwiczą improwizację i kompozycję w czasie rzeczywistym, rozwijając koncept improPERForm.

Miejsce i czas: 7-9 lutego 2014

 

OFFICYNA : Łódź ul. Gdańska 19 : studio OFF4

7.02: 19.00 – 20.30 wprowadzenie do ćwiczeń

20.30 – 22.00 jam

8.02: 10.45 – 12.30 ćwiczenia blok I [oddzielne ćwiczenia dla tancerzy i muzyków]

12.45 – 15.00 ćwiczenia blok II [ćwiczenia wspólne]

9.02: 13.00 – 16.15 ćwiczenia blok I i II [ćwiczenia wspólne : ćwiczenie kompozycji]

8 lutego o godzinie 19.15 odbędzie się performance z udziałem Konrada i Wielanda, podczas wydarzenia kulturalnego w OFFICYNA.

Link do wydarzenia FB: www.facebook.com/events/1393202050938183

Ubranie: UWAGA!

wygodne buty – do biegania, sportowe, taneczne na płaskim, luźne spodnie i góra

Koszt i zgłoszenia:

wprowadzenie i jam – wg uznania

ćwiczenia jeden dzień – 30 pln

ćwiczenia dwa dni – 60 pln

studiumimprowizacji@gmail.com

0048 602 128 127

ARCHIWUM PREZENTACJI

Łódź: OFFICYNA, studio OFF4, ul. Gdańska 19

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close