Łódź/IV Festiwal Teatralna Karuzela: Kacper Lipiński „Miękka siła” – warsztaty teatru ruchu dla rodzin z dziećmi

Zdjęcie: Łódź/IV Festiwal Teatralna Karuzela: Kacper Lipiński „Miękka siła”  – warsztaty teatru ruchu dla rodzin z dziećmi

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty dla rodzin z dziećmi.

Prowadzący warsztaty jest twórcą systemu ruchowego F.G.D (Fight Gravity Dance), który łączy w sobie doświadczenia ruchowe oraz zasady operowania ciałem zaczerpnięte z technik tańca współczesnego i szeroko rozumianych sztuk walki. Jego zajęcia to połączenie siły oraz swobody i piękna tańca. To warsztaty, które przełamują stereotypy w myśleniu o ciele walczącego i tańczącego. Poprzez zaproszenie na nie rodzin pozwalają na odejście od tradycyjnych podziałów wewnątrz grupy. Prowadzący pokazuje, jak silne i zdecydowane mogą być dziewczynki i kobiety, jak pięknie może poruszać się tato, ile gracji drzemie w tańcu-walce pomiędzy ojcem a synem. Podczas tych warsztatówtata może pracować z córką, chłopcy mogą zobaczyć, że walka to nie przemoc, lecz piękno, mamy mają szansę poczuć się silne, a tatusiowie rozluźnieni poprzez taneczność sztuk walki.

Kacper Lipiński – tancerz, grafik, projektant, fotograf. Na początku trenował sztuki walki i pracował jako ich instruktor. Swój kontakt z tańcem rozpoczął natomiast od 2-letniego instruktorskiego kursu z dziedziny tańca współczesnego, ukończonego dyplomem w 2003 roku. W latach 2004-2008 związany był z Polskim Teatrem Tańca, początkowo jako adept, a następnie tancerz. Studiował również na wydziale Historii Sztuki poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Równolegle ze studiami rozpoczął działalność zawodową jako projektant (wnętrza, grafika, scenografia itp.), co spowodowało rezygnację z wcześniejszego kierunku studiów i wznowienie edukacji na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie w 2006 roku otrzymał licencjat, a w lipcu 2009  –  dyplom magisterski, którego elementem był performans ruchowy A słowo ciałem a z ciała słowo, zaprezentowany w ramach programu performatywnego Stary Browar Nowy Taniec w lipcu 2009.

Debiutem choreograficznym Kacpra Lipińskiego było zrealizowane jako produkcja niezależna, solo IME EKTASI, które swoją premierę miało także w poznańskim Starym Browarze w ramach cyklu „Co z tym tańcem?” (październik 2007). Najnowszy solowy spektakl artysty został zrealizowany w ramach programu rezydencyjnego Klubu Żak w Gdańsku (Rezydencja/Premiera) wOkOłO (opieka artystyczna: Trajal Harrell), którego premiera odbyła się w czerwcu 2013 w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013.

W latach 2011/2012 był stypendystą programu edukacyjnego Alternatywna Akademia Tańca organizowanego przez Art Stations Foundation w Poznaniu, biorąc też udział w warsztatach dedykowanych tworzeniu choreografii dla dzieci.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Łódź: Łódzkie podwórka. Wstęp bezpłatny – wejściówki, w godz. 16.00-18.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close