Łódź: Korniag THEATRE i Teatr CHOREA (Białoruś/Łódź) „Z drugiej strony”

Zdjęcie: Łódź: Korniag THEATRE i Teatr CHOREA (Białoruś/Łódź) „Z drugiej strony”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Chorea zaprasza na kolejne pokazy spektaklu Z drugiej strony, stworzonego wspólnie z białoruskim zespołem Korniag THEATRE (reż. i chor. Ewgenij Korniag). W centrum zamysłu reżyserskiego znajduje się badanie pojęcia granicy. Ale nie jest to spektakl o zewnętrznych przejawach tego problemu, ale o tych granicach, które decydują o tym, co widać wewnątrz człowieka. O granicach, które są silniejsze od przeszkód fizycznych i terytorialnych. O granicach, które trudno zmienić, pokonać, zniszczyć. O granicach, które ograniczają człowieka w jego myślach, czynach i pragnieniach.

Dom, miasto, kraj, świat – wszystko ma swoje granice. Co się dzieje z człowiekiem, człowiek, który trafia z zwykłego „tu i teraz” w nowe, obce miejsce? Jak my się zachowujemy w stosunku do drugiego? Budujemy komunikację opartą na otwartości czy uzurpacji granic? Gdzie przebiega granica między publicznym i prywatnym? Między lokalnym a globalnym?

Reżyseria: Ewgienij Korniag
Scenografia: Tatiana Niersisian
Oprawa muzyczna: Ewgienij Korniag, Kuba Pałys
Projekt plakatu: Siergiej Szabochin
Obsada: Artiom Gajko, Anna Gaspadaryk, Maksim Szyszko, Julia Jakubowska, Małgorzata Lipczyńska
Janusz Adam Biedrzycki, Joanna Chmielecka, Dorota Porowska, Milena Kranik

Premiera 25 sierpnia 2014, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki

Spektakl Z drugiej strony współfinansowany jest przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2014”.

Bilety: 15 PLN ulgowy / 20 PLN normalny
Informacja / rezerwacja: chorea.warsztaty@gmail.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Łódź: Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close