Łódź: „License To Disturb/Noc w Wenecji” – interaktywny projekt Teatru Wielkiego

Zdjęcie: Łódź: „License To Disturb/Noc w Wenecji” – interaktywny projekt Teatru Wielkiego

Na zdjęciu: Arthur Stashak. Fot. materiały Teatru Wielkiego w Łodzi.

Wersja do druku

Udostępnij

Tancerze i muzycy Teatru Wielkiego w Łodzi dwukrrotnie  zaprezentują w Manufakturze niezwykłe widowisko. Projekt License To Disturb/Noc w Wenecji to forma interaktywnego warsztatu. Pomysł jest bardzo prosty, a oryginalność przedsięwzięcia polega głównie na improwizacji, refleksie i precyzji wykonywania gestów.

12 tancerzy oraz zespół muzyków Teatru Wielkiego w Łodzi przygotowali blisko 40 taneczno‑muzyczny sytuacji, które będą punktem wyjścia do tworzącego się a vista układu. Zabawa będzie polegać na wywołaniu przez publiczność określonego numeru od 1 do 37. Pod każdą z liczb będzie zaszyfrowane inne ustawienie ciała. Po usłyszeniu konkretnej liczby tancerze powinni przyjąć odpowiednią pozę, zastygnąć w bezruchu, by po chwili rozpocząć wariację na temat wywołanej pozy i kontynuować taniec dopóty, dopóki następna osoba nie wprowadzi zmiany liczby. Analogiczna zasada działania będzie obowiązywać muzyków. Tempo widowiska będzie bardzo zróżnicowane, a dynamika projektu będzie silnie uzależniona od stopnia zaangażowania publiczności. Wszyscy, którzy będą przebywać lub przemieszczać się przez obszar wydarzenia są zaproszeni do udziału w tworzeniu unikalnej choreografii z unikalnym akompaniamentem. Widowisko będzie tym bardziej atrakcyjne, im więcej obserwatorów zechce włączyć się do wspólnej zabawy.

Wydarzenie rozpocznie się w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Interaktywny warsztat potrwa około trzech godzin.

Autorem projektu License To Disturb/Noc w Wenecji jest Arthur Stashak, tancerz zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Łódź: Centrum Handlowe Manufaktura, ul. Drewnowska 58.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close