Łódź/Międzynarodowy Festiwal Teatralny RETRO//PER//SPEKTYWY: Teatr Chorea „Rok 2012”

Zdjęcie: Łódź/Międzynarodowy Festiwal Teatralny RETRO//PER//SPEKTYWY: Teatr Chorea „Rok 2012”

Fot. Pola Amber

Wersja do druku

Udostępnij

Rok 2012 to szkic teatralny przygotowywany we współpracy z białoruskim choreografem i reżyserem Ewgienijem Korniagiem oraz pięciorgiem studentów Mińskiej Akademii Teatralnej. Projekt jest wypadkową poszukiwania porozumienia w zakresie różnych języków teatralnych, odmiennych koncepcji przestrzennych, muzycznych i aktorskich. 

Ze strony CHOREI projekt realizują: Paweł Korbus – aktor CHOREI, artysta znany ze swoich działań performatywnych i audiowizualnych, Hubert Domański – aktor  CHOREI, reżyser o bogatym wieloletnim doświadczeniu pracy z młodzieżą, Dorota Porowska – współzałożycielka Teatru CHOREA, reżyser, choreograf, aktorka, doświadczony instruktor warsztatów teatralnych, ruchowych i muzycznych. Do współpracy zaprosiliśmy również Sebastiana Maca oraz Konrada Chyla – eksperymentatorów muzycznych w zakresie elektroniki i muzyki preparowanej.

 

Dla lepszego zrozumienia wieloznacznego i nietypowego procesu twórczego postanowiliśmy sięgnąć do teorii dzieła otwartego, rozwijanej przez włoskiego filozofa i pisarza Umberto Eco. Teoria ta wydaje się być doskonałą platformą porozumienia dla tak różnorodnych stylów i osobowości.

Tytuł zdarzenia oraz dobór partnerów odnosi nas bezpośrednio do kontekstu społecznego, a przepowiadany, projektowany i prowokowany koniec świata staje się pretekstem do cezury w naszych indywidualnych losach. Każdy z nas w tym działaniu spotyka się z nowym, co otwiera przed nami, w naszym odczuciu, nieograniczony potencjał.

 

Występują: Hanna Haspadaryk, Dorota Porowska- Podleśna, Hrazhyna Yanulevich, Hubert Domański, Artsiom Haiko, Sebastian Mac, Andrei Novik, Paweł Korbus, Yauheni Korniag, Pavel Tserakhau, Konrad Chyl.

Projekt jest współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2012”

 

Bilety: 20/25zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Willa Grohmana, ul. Tylna 9/11, Łódź

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close