Łódź/Międzynarodowy Festiwal Teatralny RETRO//PER//SPEKTYWY: Wystawa zdjęć Kailai Chena

Zdjęcie: Łódź/Międzynarodowy Festiwal Teatralny RETRO//PER//SPEKTYWY: Wystawa zdjęć Kailai Chena

Kailai Chen. Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Kailai Chen w 2010 roku zaczął fotografować spektakle teatralne i spektakle tańca współczesnego, zaraz po tym jak dokumentował w Warszawie próby i pokaz spektaklu Orzech. Wiewiórka, w którym występowała Aleksandra Ścibor.

Podczas spektaklu był głęboko pod wrażeniem pasji, jakości i intensywności ruchu występujących w nim tancerzy, jednocześnie dotknęły go ich trudne warunki życia. To dlatego postanowił realizować swoją ideę dokumentowania ich występów i doświadczeń życiowych. Jego celem jest promowanie tych tancerzy najlepiej jak potrafi poprzez swoje fotografie. Za zgodą Oli Ścibor, podąża za jej artystyczną ścieżką od Warszawy, Gdańska, Poznania, przez Wiedeń, Madryt, Łódź i obecnie Frankfurt.

Teatr CHOREA poznał fotografując próby i premierę spektaklu Bachantki w marcu 2012 roku, w którym Ola jest jednym z wykonawców. Następnie w czerwcu 2012 roku uczestniczył w Oratorium Dance Project, dokumentując próby i pokazy spektaklu.

Wystawa będzie składać się z dwóch części:

Where amazing happens…
Pierwsza część wystawy pokazuje artystyczną ścieżkę polskiej tancerki uchwyconą w obiektywie cudzoziemca.

Oratorium Dance Project
Druga część wystawy poświęcona będzie wspaniałym ludziom, którzy przyczynili się do powstania projektu Oratorium Dance Project.

Kailai weźmie udział w nadchodzącym Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym RETRO/PER/SPEKTYWY 2012 w Łodzi, by utrzymać swą fotograficzną podróż wśród   niezwykłych tancerzy i performerów.

Kailai Chen: Urodzony w Pekinie, (Chiny). W 2003 roku przyjechał do Metz (Francja), aby kontynuować studia, od tego czasu pracował jako inżynier w Brukseli i Luksemburgu. Obecnie mieszka w Luksemburgu.

Swój pierwszy aparat cyfrowy dostał w prezenie urodzinowym od siostry w 2003 roku i od tamtej pory się z nim nie rozstaje. Jego głównym zainteresowaniem jest fotografia dziennikarska i domunentalna, za pośrednictwem której może podążać za ludzkimi emocjami oraz może uchwycić chwilę, która opowiada całą historę.

Jego ulubieni fotografowie to: Robert Capa, Henri Cartier Bresson, James Nachtwey , Jean-Loup Sieff.

W 2010 roku zaczął fotografować spektakle teatralne i spektakle tańca współczesnego.

Więcej o festiwalu w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://www.retroperspektywy.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

ŁÓDŹ: Willa Grohmana - ul. Tylna 9/11. Wernisaż: 17 sierpnia w godz. 20.30-21.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close