Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/Kino ms/„Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pokaz dokumentacji z Festiwalu Improwizacji Tańca [Sic!]; z udziałem Ilony Trybuły

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/Kino ms/„Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pokaz dokumentacji z Festiwalu Improwizacji Tańca [Sic!]; z udziałem Ilony Trybuły

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W latach 2010 i 2011 odbyły się wspólne edycje festiwali Sic! i Ad Libitum, podczas których tancerze spotykali się na scenie z wybitnymi muzykami zaproszonymi przez Krzysztofa Knittla. Reżyserią świateł, często na żywo, zajmowała się Ewa Garniec. Efekty tych niezwykłych spotkań pokaże Ilona Trybuła, dyrektor artystyczna festiwalu Sic!, który od 7 lat odbywa się w Warszawie. Na Festiwalu Sic! wystąpili m.in.: Chanti Wadge, Rafał Dziemidok, Leszek Bzdyl, Pracownia Fizyczna, David Zambrano, Magpie Music & Dance Company, Maria Mavridou i Marysia Stokłosa, Julyen Hamilton, Les SlovaKs Dance Collective, Makiko Ito, Benno Voorham, Andrew de Lotbinière Harwood, Daniel Lepkoff oraz Boris Charmatz.

Ilona Trybuła – tancerka, choreograf, improwizator, nauczyciel, producent spektakli tańca. Prekursorka tańca improwizowanego w Polsce, promuje i upowszechnia improwizację poprzez liczne projekty artystyczne i edukacyjne. Twórca i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Tańca Improwizowanego SIC!, Studia Ciało, Kolektywu Melba. Wykładowca improwizacji na Uniwersytecie Muzycznym im Fryderyka Chopina, PWST w Krakowie oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Wstęp wolny.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Łódź: ms2, ul. Ogrodowa 19

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close