Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”/Finisaż: Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk – oprowadzenie kuratorskie

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”/Finisaż: Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk – oprowadzenie kuratorskie

Fot. Janusz Ratecki

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki w Łodzi serdecznie zaprasza na ostatnie oprowadzanie kuratorskie zamykające wystawę Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca ze specjalnym udziałem architektów wystawy Agaty Woźniczki i Mateusza Adamczyka z grupy BudCud. Architekci: „Aranżacja wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy to środowisko architektoniczne, które testuje zwyczajową relację zwiedzającego w przestrzeni wystawienniczej, zakłada ciągłą zmianę aranżacji poprzez aktywizację uczestnika wystawy. Jej projekt zakładał stworzenie katalogu ‘urządzeń do improwizacji’, których intuicyjne używanie prowokuje rozbudzenie świadomości własnego ciała.”

BudCud to biuro tworzące projekty w dziedzinie architektury i urbanistyki. Biuro BudCud zostało założone w 2007 roku przez Mateusza Adamczyka i Michała Paleja, od 2010 roku kierowane jest przez Mateusza Adamczyka i Agatę Woźniczka. Nasze projekty to nowoczesne, logiczne i profesjonalne opracowania, tworzone zawsze z myślą o przyszłych użytkownikach, którzy zasługują na to by żyć w lepszej, zrównoważonej rzeczywistości. Proces projektowy wewnątrz biura oparty jest o ciągłą ewolucje bazowego modelu określonego przez to co zastane (kontekst), ale i przez to co ulotne (marzenie). Opracowania będące rezultatem takiego procesu wykraczają poza utarte ramy. Charakteryzuje nas optymistyczne podejście do kontekstu wewnątrz którego tworzymy. Nie wynika ono jednak z naszej naiwności, lecz z przekonania że otaczający nas świat to wspaniały i wielowątkowy organizm, a architektura może być jego integralną częścią. Obecnie BudCud działa w Krakowie i Warszawie.

 

http://www.budcud.org/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

ms2, ul. Ogrodowa 19

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close