Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: kino ms: Simone Forti „Wieczór konstrukcji tańca”

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: kino ms: Simone Forti „Wieczór konstrukcji tańca”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na pokaz filmu Wieczór konstrukcji tańca z udziałem Simone Forti. Wiosną 1961 roku Simone Forti pokazała strukturę choreograficzną Pięć konstrukcji tańca i kilka innych prac w ramach serii przedstawień organizowanych przez kompozytora La Monte Young w nowojorskiej pracowni Yoko Ono. Te choreograficzne struktury zradykalizowały taniec, który w wykonaniu Forti stał się sposobem na bezpośrednie, niewystylizowane działania perfomera. W kilku strukturach artysta wykorzystała proste elementy takie, jak wisząca lina, wolnostojący drewniany sześcian, które rozmieszone były w pracowni tworząc instalacje. w pracowni tworząc instalacje. W 2004 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Los Angeles zaprosiło Forti do odtworzenia tej instalacji i animujących je struktur choreograficznych (konstrukcji tańca) w ramach trwającej wystawy A Minimalist Future Art as Object 1958 – 1986. Film wydany na DVD przez Artpix (http://www.artpix.org/) jest zapisem tego wydarzenia.

 

Simone Forti – tancerka, choreografka, malarka, rzeźbiarka, performerka, twórzyni happeningów i instalacji. Brała udział w legendarnych Dancers Workshops Anny Halprin. Współpracowała Judson Dance Theater w Nowym Jorku, w tym z Yvonne Rainer, Trishą Brown, Robertem Morrisem, Stevem Paxtone, Lucindą Childs. Eksperymenty z minimalistyczną formą ruchu i rzeźby, poprowadziły ją poprzez obserwację ruchu zwierząt, badanie kinetycznych właściwości roślin do improwizacji w oparciu o ożywiane nagłówki i artykuły z dzienników („News Animations”).

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

ŁÓDŹ: ms2, ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close