Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Lisa Nelson i Scott Smith „GO”

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Lisa Nelson i Scott Smith „GO”

Lisa Nelson i Scott Smith, GO, Fot. Thomas Haentzschel.

Wersja do druku

Udostępnij

Lisa Nelson i Scott Smith współpracują ze sobą od wczesnych lat 90. badając improwizacyjne możliwości metody “strojenia partytur / tuning scores”, którą praktykowali początkowo w ramach grupy Image Lab wraz z K.J. Holmes i Karen Nelson. Image Lab pracowało w ramach “Obserwacji”, serii performansów site-specific, w ramach których zapraszali do współpracy artystów różnych dyscyplin sztuki. GO to project Nelson i Smitha,  który prezentowali od 2001 roku w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Francji.

http://tuningscoreslog.wordpress.com

Lisa Nelson – amerykańska performerka, improwizatorka; od blisko 40 lat bada rolę zmysłów w procesie wykonywania tańca oraz podczas jego obserwacji/percepcji. Zaczynając od analizy tańca lat 70 i 80., także w kontekście sztuki video, opracowała metodę spontanicznej kompozycji i formę jej przedstawiania, którą nazwała „strojeniem partytur / tuning scores”.  Od 1977 roku jest współredaktorką magazynu Contact Quarterly http://www.contactquarterly.com, prowadzi afiliowaną przy nim platformę Videoda, w ramach której zajmuję się produkcją, dystrybucją i archiwizacją audiowizualnej dokumentacji improwizacji tańca.

Scott Smith – pedagog, tancerz, muzyk, performer współpracujący z artystami działającymi na styku różnych dziedzin sztuki.  Pracował w Nowym Jorku z grupami tanecznymi po czym przeprowadził się na wyspę niedaleko Seattle gdzie pracował jako architect krajobrazu, badał ruch i praktykował muzykę. Teraz mieszka niedaleko Londynu gdzie uczy ruchu, performuje, tworzy muzykę i video do performansów innych artystów.

http://www.scottsmith.org.uk/

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

 

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

ŁÓDŹ: ms2, ul. Ogrodowa 19

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close