Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pokaz po warsztacie Jana Peszka

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pokaz po warsztacie Jana Peszka

Fot. Gadi Dagon

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztat, który poprowadzi Jan Peszek w ramach wystawy, będzie dotyczył partytur i tematów dla improwizacji. Pracując z tancerzami Jan Peszek sięgnie między innymi do partytur Schaeferrowskich i idei aktora instrumentalnego. Warsztat zakończony jest pokazem otwartym dla publiczności, wstęp darmowy.

 

Jan Peszek – aktor, reżyser, wykładowca PWST w Krakowie, prowadzi warsztaty aktorskie m.in. w Europie i Japonii. Debiutował na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu w 1966 roku, związany był z Teatrem Nowym im. Stefana Jaracza w Łodzi, Polskim w Poznaniu, im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, z którym związany jest do dziś. Z Bogusławem Schaefferem, jego awangardową muzyką i dramaturgią spotkał się podczas studiów na krakowskiej PWST w 1963 roku, kiedy dołączył do awangardowego zespołu MW2, złożonego z awangardowych muzyków, dla którego Schaeffer pisał kameralne formy muzyczne. Pierwszymi „aktorami instumentalnymi” MW2 byli także Mikołaj Grabowski i Andrzej Kierc. Od 1976 roku Jan Peszek wykonuje stworzony przez Schaeffera monodram Scenariusz dla nie istniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego.

 

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

 

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

ŁÓDŹ: ms2, ul. Ogrodowa 19.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close