Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pokaz po warsztacie Yaniva Mintzera

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pokaz po warsztacie Yaniva Mintzera

Fot. Gadi Dagon

Wersja do druku

Udostępnij

Yaniv Mintzer przez 5 dni będzie pracował z performerami, aktorami i tancerzami. Zarówno warsztatom jak i pokazowi towarzyszyć będzie muzyka improwizowana na żywo (Suavas Lewy, Piotr Gwadera). Performerzy i muzycy eksplorując pracę wyobraźni, intuicji i postrzeganie poprzez zmysły, będą uczyć się pracować razem w wymagającej wzajemnej uważności materii jaką jest improwizacja. Ostatniego dnia artyści będą pracować z przestrzenią wystawy, gdzie podzielą się z publicznością efektami wspólnego procesu.

Yaniv Mintzer: „Kontakt improwizacja oferuje wyjątkową możliwość badania sposobów uczenia się opartych na intuicji, a nie ma logice, uczy także budowania relacji ze środowiskiem. – mówi Yaniv Mintzer – Nieuregulowany i niewyreżyserowany sposób uczenia się w kontakt improwizacji wymaga nowych narzędzi lub też powrotu do tych, których nie używaliśmy zbyt często odkąd przestaliśmy być ciekawymi i odkrywającymi dziećmi..”.

Yaniv Mintzer – muzyk, tancerz, terapeuta, nauczyciel. Praktykuje i uczy kontakt improwizacji od 2004 roku. Uczył się od wielu wspaniałych nauczycieli jak: Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Peter Bingham and Martin Keough. W ciągu ostatnich 3 lat komponował i tworzył improwizowaną muzykę do teatru, tańca i improwizowanych performansów w Izraelu, Rosji, Japonii i Europie Wschodniej. Uczy kontakt improwizacji i improwizacji w Yafo Group School w Tel Avivie, na Uniwersytecie w Haifie, a także za granicą. Pracuje jako terapeuta metody Ilana Leva (www.ilanlev.org) z niezależnymi tancerzami, a także grupami (Batsheva, Vertigo).

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

 

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

ŁÓDŹ: ms2, ul. Ogrodowa 19

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close