Łódź: „Od Apollon/Dionizos do Bios/Zoe – wypchane ciało lub aktualność tańca” – warsztaty z zespołem Gekidan Kaitaisha

Zdjęcie: Łódź: „Od Apollon/Dionizos do Bios/Zoe – wypchane ciało lub aktualność tańca” – warsztaty z zespołem Gekidan Kaitaisha

Fot. Miyauchi Katsu.

Wersja do druku

Udostępnij

Dwa dni po prelekcji i występach japońskiego zespołu Gekidan Kataisha w Warszawie podczas XIX Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „Rozdroże” (23-24 października), Teatr Chorea zaprasza do łódzkiej Fabryki Sztuki na warsztaty, które poprowadzi na grupa teatralna. Gekidan Kaitaisha istnieje od 1985 roku i specjalizuje się w teatrze fizycznym. Konstruuje swoje przedstawienia z tańca, sztuk wizualnych, muzyki tworząc teatr ponad barierami językowymi, zaangażowany społecznie.

stniejąca od 1985 roku Gekidan Kaitaisha jest grupą teatralną specjalizującą się w teatrze fizycznym. Konstruuje swoje przedstawienia z tańca, sztuk wizualnych, muzyki tworząc teatr ponad barierami językowymi, zaangażowany społecznie. Punktem wyjścia w ich pracy są ograniczenia w ciele i umyśle ludzkim będące efektem ucisku polityki światowej. Gekidan Kaitaisha zdobył międzynarodową reputację występując w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych.

Od Apollon / Dionizos do Bios / Zoewypchane ciało lub aktualność tańca: 25-26 października

Warsztat technik ruchowych, poszukiwanie autentycznego języka ciała iistoty fizycznej obecności performera. Wschodnie izachodnie techniki pracy zciałem inspirowane butoh, pracą z oddechem, ruchem, z przepływem energii.

Shinjin Shimizu, reżyser, dyrektor Gekidan Kaitaisha o jednej z metod pracy warsztatowej:

„Tatumi Hijikata, twórca i guru tańca butoh, kiedyś tak oto określił ciało: jest ono według niego wypchane, tak jak wypchane ciało zwierzęce. W mojej interpretacji istota wypchanego ciała tkwi w rzeczy następującej. Gdy jesteśmy obserwowani, gdy osoba obca patrzy nam prosto w oczy, zwykle odwzajemniamy spojrzenie. Wypchane ciało jest zaprzeczeniem takiej sytuacji. Nie odwzajemniamy spojrzenia, tworzymy jego odbity obraz. Tak, jakby wszystko na powierzchni oka było tylko lustrzanym odbiciem. Można powiedzieć, że chodzi o traktowanie ciała tak, jakby było ekranem. Mamy tu do czynienia z ciałem wystawionym na absolutną bierność lub ze stanem, który wolno by nam określać terminem Zoe (byt biologiczny)…

25 – 26 października,

godz. 17.00 – 21.30,

Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3

cena: 80zł

Ilość miejsc ograniczona

Zapisy:

Małgorzata Lipczyńska

tel. 691 033 544

margorzata.ewa@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Łódź: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, w godz. 17.00-21.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close