Łódź: Otwarcie „Plac Tancerzy” wg pomysłu Alexandra Azarkevitcha

Zdjęcie: Łódź: Otwarcie „Plac Tancerzy” wg pomysłu Alexandra Azarkevitcha

Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy piątek, 26 kwietnia z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tańca (obchodzonego na świecie 29 kwietnia), na dziedzińcu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, która mieści się w zabytkowej fabryce Kestenberga (bud. K, ul. Sterlinga 26) o godz. 12.00 nastąpi uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Placu Tancerzy. Plac ten powstaje w hołdzie wszystkim artystom i miłośnikom tej jednej z najpiękniejszych dziedzin sztuki. Ozdobią go m.in. krzewy magnolii i hortensji.

Pomysłodawcą Placu Tancerzy jest tancerz i choreograf Alexandr Azarkevitch – twórca i dyrektor Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa.

W ramach uroczystości, o godz. 13.15 w Patio Akademii, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52 w Łodzi, odbędzie się koncert studentów Wydziału Artystycznego kierunku Taniec.

Międzynarodowy Dzień Tańca – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO).

Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Łódź: Dziedziniec Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej bud. K, ul. Sterlinga 26. Otwarcie Placu Tancerzy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close