Łódź / Przestrzenie Sztuki: Pokaz spektakli „Lithos” oraz „Osiedlowy dowód słuszności”

Zdjęcie: Łódź / Przestrzenie Sztuki: Pokaz spektakli „Lithos” oraz „Osiedlowy dowód słuszności”

Przestrzenie Sztuki: Pokaz spektakli „Lithos” oraz „Osiedlowy dowód słuszności”. Materiały własne organizatora

Materia zaprasza do Ogrodów Geyera na pokaz spektakli Lithos w choreografii Jacka Owczarka oraz Osiedlowy dowód słuszności w choreografii Patryka Gorzkiewicza. Wydarzenie odbędzie się w ramach programu Przestrzenie Sztuki i Festiwalu Materii  CHOREOGRAFIE MIASTA, który odbywa się od 2021 roku. Festiwal bada relacje choreografii, architektury i kultury miejskiego życia, a jego sceną jest miasto Łódź.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu Lithos:

Spektakl LITHOS zaprezentujemy po raz ostatni w tym roku w Łodzi, tuż przed rozpoczynającą się trasą Off Polska, do której został wybrany jako jeden z kilkunastu spektakli teatralnych z całej Polski.

Lithos [λίθος] w języku starogreckim oznacza kamień. Interesującym kontekstem dla twórców spektaklu był esej Mit Syzyfa Alberta Camusa, w którym to nie wchodzenie wyżej jest momentem mocy, ale chwila, gdy pod ciężarem próby trzeba się cofnąć. W porażce bowiem człowiek jest w stanie odnaleźć siłę do tego, by pójść wyżej.

Realizatorzy:

Choreografia i reżyseria: Jacek Owczarek
Współpraca: Witold Jurewicz
Taniec: Kacper Klimczak, Justyna Olczak, Zuzanna Wojciechowska, Martyna Wójcik, Ulyana Zaruba
W procesie tworzenia spektaklu brała udział również Julianna Walczak
Muzyka: Pimon Lekler
Dramaturgia: Elżbieta Chowaniec
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Konsultacje merytoryczne: Paweł Skalski
Koordynacja: Teofila Włodarczyk

O spektaklu Osiedlowy dowód słuszności:

Spektakl Osiedlowy dowód słuszności został wyróżniony przez Materię zaproszeniem do prezentacji w ramach programu Przestrzenie Sztuki wspólnie z dyrektorami festiwalu Hip Hop w Teatrze. Spektakl porusza temat zjawiska społecznego dowodu słuszności, zwanego także dowodem tłumu.

Świat betonowych lasów, ławki i trzepaków. Zdarzenia prowadzące do niczego, znaczące wiele. Ludzie kształtujący swoją osobowość poprzez podwórkowe doświadczenia, sami dla siebie stający się nauczycielami, mistrzami, terapeutami. Poszukiwanie przyczyn i obserwacja skutków.

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Patryk Gorzkiewicz
Muzyka: Michał Strugarek, Patryk Gorzkiewicz
Tancerze grupy First Point w składzie: Jakub Tomaszewski, Aneta Przepióra, Ksawery Krakowiak, Adam Chadyniak, Maja Kowalska, Zuzanna Kozak, Magdalena Nowak, Jędrzej Indebski, Zuzanna Leszczak, Zuzanna Rydz, Miłosz Kołosowski, Julia Sawicz, Michalina Włodarczyk, Tytus Zgoła

***

30 września 2022
godz. 18.00, spektakl Lithos,
19.00 spektakl Osiedlowy Dowód Słuszności

Wstęp wolny, bez rezerwacji

Sala znajduje się na parterze, jest dostępna architektonicznie. Spektakle nie zawierają dialogów.

***

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Operator: Materia

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury oraz Urząd Miasta Łodzi.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Łódź: Ogrody Geyera, Piotrkowska 295, hala na parterze budynku na wprost bramy

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close