Łódź/Scena ruchu II: Grupa KIJO „KISZ”

Zdjęcie: Łódź/Scena ruchu II: Grupa KIJO „KISZ”

Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena ruchu II Grupa KIJO zaprasza na pokaz projektu KISZ. KISZ to projekt artystyczny z pogranicza ruchu, muzyki i słowa. Inspiracją dla spektaklu jest twórczość Bartka Waglewskiego (FISZA) – muzyka, instrumentalisty, producenta, autora tekstów, człowieka przekraczającego w swej pracy gatunki muzyczne. Jego teksty – emocjonalne, sensualne, osobiste, a jednocześnie mocno osadzone we współczesności – stanowiły punkt wyjścia do działań ruchowych.

W swoich utworach FISZ opisuje swoje doświadczenia jako twórcy, pyta o rolę i wartość bycia artystą idącym „pod prąd”, ale w zgodzie ze sobą. Krytykuje puste, konsumpcyjne zachowania, stereotypy i schematy myślowe używając ostrego, ale nie pozbawionego poczucia humoru języka. Bawi się słowem, skojarzeniami, mnogością odniesień dokultury wysokiej i popularnej jako zjawisk nas konstytuujących.

Grupa KIJO poprzez przetransponowanie słów FISZA na własne ciała i emocje, wspólnie z nim szuka odpowiedzi na pytania: Kim byliśmy, kim jesteśmy i kim niedługo możemy się stać jeśli zbyt intensywnie będziemy flirtować z bylejakością.

Trailer

Reżyseria: Michał Ratajski
Muzyka/Teksty: Fisz Emade
Opracowanie tekstów: Małgorzata Lipczyńska
ChoreografiaKIJO
Taniec: Adrian Bartczak, Emilia Biskupik, Natalia Kladziwa, Sara Kozłowska, Adam Kuza
Kostiumy: nenukko

kijogroup@gmail.com

www.kijogroup.com
www.vimeo.com/kijo

Bilety: 10zł / 15zł

***

Scena Ruchu – regularny, comiesięczny cykl spotkań z teatrem tańca. Celem jest zbudowanie sceny dla teatrów tańca oraz projektów performatywnych, wykorzystujących ruch jako środek przekazu. Ideą jest zaangażowanie możliwie jak najszerszego środowiska (od znanych już artystów zawodowych do obiecujących młodych choreografów, tancerzy) do prezentowania repertuaru, oraz stwarzanie możliwości prezentacji, dla zaproszonych gości.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Łódź: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close