Łódź/Sellinarium: „Taniec ponad wszystko!” – spotkanie z prof. Ewą Wycichowską

Zdjęcie: Łódź/Sellinarium: „Taniec ponad wszystko!” – spotkanie z prof. Ewą Wycichowską

Think Tank Choreograficzny

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Sellinarium Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na spotkanie z jedną z najwszechstronniej uzdolnionych tancerek w Polsce, wieloletnią dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego, primabaleriną Teatru Wielkiego w Łodzi – Ewą Wycichowską. W rozmowie z Michałem J. Stankiewiczem artystka opowie, co sama wniosła do polskiego baletu i co taniec dał jej, zdradzi swoje fascynacje, wyjawi oczekiwania i opowie o spełnieniu, jakie dał jej taniec, który zawsze stawiała ponad wszystko.

Ewa Wycichowska ilekroć pojawiała się na scenie zawsze budziła zachwyt – gdy bawiła swoją Królewną Śnieżką czy też innym razem, gdy wzruszała dramatyczną Medeą. Wielkie kreacje taneczne i aktorskie choćby w tytułowych partiach w Romeo i Julii, Gajane, Giselle czy Córce źle strzeżonej udowadniały, że nie ma roli, której Ewa Wycichowska nie byłaby w stanie podołać, dokładając każdej z nich cząstkę własnej osobowości, wdzięku i urody scenicznej, a także tego, co sprawia, że odtwarzane postacie wydają się nam prawdziwe i wiarygodne. Podobny rys osobowości i talentu artystki widzowie zaczęli zauważać, gdy na scenie pojawiały się jej choreografie, w których zawsze było to coś, uruchamiającego emocje. Po blisko dwudziestu latach w Teatrze Wielkim w Łodzi taniec wyznaczył Ewie Wycichowskiej kolejne zadanie, tym razem w Poznaniu – po Conradzie Drzewieckim przejęła dyrekcję Polskiego Teatru Tańca. I w tej roli – kontynuując dzieło swojego Mistrza i rozwijając jego ideę teatru tańca – udowodniła i charakterem repertuaru i własnym wkładem choreograficznym, że jedynie wielkie osobowości artystyczne mają szansę tworzenia teatru ambitnego i niepowtarzalnego, a przy tym pełnego wiernych i coraz to nowych widzów.

Bilety: 15 zł do nabyciana stronie: www.operalodz.com lub www.bilety24.pl oraz w kasie Teatru (tel. 42 633 77 77).

***

Sellinarium to pierwszy projekt edukacyjno-kulturalny Teatru Wielkiego w Łodzi skierowany przede wszystkim do starszych miłośników sztuki operowej, czyli do dorosłych, młodzieży akademickiej i ponadgimnazjalnej. Obejmuje seminaria i wykłady poświęcone literaturze, malarstwu, architekturze i wielu innym przejawom kultury, ale także przyrodzie, polityce czy kulinariom – zawsze jednak w powiązaniu z muzyką i teatrem operowym. Mocnym punktem spotkań są  zapraszani goście, specjaliści w swoich dziedzinach.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close