Łódź: spektakl baletowy „All that jazz between us”

Zdjęcie: Łódź: spektakl baletowy „All that jazz between us”

archiwum Teatru Muzycznego w Lublinie

Wersja do druku

Udostępnij

W spektaklu językiem tańca opowiedziane są historie rozmaitych zależności między kobietami i mężczyznami. Tłem dla obrazów tych relacji jest muzyka słynnych musicali ostatnich czterdziestu lat. Piękne fragmenty Chicago przywołując atmosferę lat dwudziestych XX wieku, ukazują silne, ekspansywne kobiety i słabych mężczyzn. Fragmenty Hair przenoszą widzów w klimat rocka z jego atmosferą wyzwolenia seksualnego i napięć politycznych lat sześćdziesiątych XX wieku. W części, której ilustracją są przeboje z musicalu filmowego Moulin Rouge, znajdują odbicie problemy współczesnego świata, w którym w relacjach męsko-damskich dominuje powierzchowność, w związkach miłosnych następuje odwrócenie ról, tworzą się miłosne trójkąty i narastają dramaty niezrozumienia.

Występują tancerze Teatru Muzycznego oraz szkoły tańca Project Salsa. Między utworami baletowymi pojawiają się zabawne scenki pantomimiczne z udziałem śpiewaczki i muzyków Teatru Muzycznego.

  • reżyseria i choreografia ARTUR ŻYMEŁKA
  • scenografia EWA POSMYK

 

premiera – 15 listopada 2008

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Teatr Muzyczny w Łodzi, ul. Północna 47/51, 91-425 Łódź

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close