Łódź/Teatr Chorea: „Jak w ulu!” – warsztaty taneczno-ruchowe

Zdjęcie: Łódź/Teatr Chorea: „Jak w ulu!” – warsztaty taneczno-ruchowe

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Teatralne ChOREA zaprasza na warsztaty z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowane do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego w ramach cyklu edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów Jak w ulu!. Tematem przewodnim warsztatów będą pszczoły, ich środowisko oraz znacząca rola tych owadów w życiu człowieka i ich wpływ na ekosystem.

Zapisy:pon-pt: 12.00-18.00:

chorea.warsztaty@gmail.com,

+48 506 103 207

Zajęcia ruchowo-taneczne będą opierały się na połączeniu intensywnych treningów fizycznych z elementami akrobatyki, współczesnych form tańca, pracy z partnerem i przestrzenią, nauką asekuracji i wzajemnej uważności, pracą nad świadomością własnego ciała i świadomością pracy w grupie, pracą nad dynamiką i ekspresją ruchu, umiejętnością koncentracji i improwizacji. Układy choreograficzne i ćwiczenia połączone z intensywną pracą nad rytmem i muzycznością, inspirowane będą ruchem owadów, w szczególności „tańcami pszczół”.

Warsztaty ruchowo-taneczne odbędą się w dniach:

– 10, 17, 24, 31 maja 2018, godz. 17.00-19.00
– 07, 14, 21, 28 czerwca 2018, godz. 17.00-19.00
– 6, 13, 20, 27 września 2018, godz. 17.00-19.00
– 9-15 lipca 2018 – I Letnie warsztaty miejskie
– 13-19 sierpnia 2018 – II Letnie warsztaty miejskie

Warsztaty poprowadzą  Magdalena Paszkiewicz i Janusz Adam Biedrzycki

Magdalena Paszkiewicz – tancerka, choreograf, magister fizyki, doktor nauk ekonomicznych, instruktorka tańca współczesnego, starszy wykładowca w PWSZ w Skierniewicach. Kierownik artystyczny Teatru Tańca „PRO” Łódzki Dom Kultury (od 1998 była związana z TT „PRO” jako tancerka). Najważniejsze premiery, reżyseria, choreografia i taniec: BorderLine (2007, debiut reżyserski), Roboczogodziny, czyli Kobiecość Krańcowa (2009), Historie być może prawdziwe (2012), Wióry lecą! (2012), Pokojówki (2013). Aktorka Teatru Kilku Osób, kierowanego przez Mariana Glinkowskiego. Premiery reż. M.Glinkowski: Słowa pomieszane ze snami (na podstawie prozy poetyckiej Z.Herberta, 2010), Orfeusz (inscenizacja poematu C.Miłosza Orfeusz i Eurydyka oraz tekstów Wergiliusza, Z.Herberta i R.M.Rilkego, 2012). Reżyser i choreograf spektaklu Vidomi (2014), Brzydal (2013) oraz monodramu Upadek – PsychoSomatic GAYm (2010) Teatru CHOREA, twórczyni warsztatów choreograficznych dla młodzieży niewidomej i słabowidzącej w projektach Art-Impulsy (2014) oraz Vidomi – Kontynuacje (2015).

Janusz Adam Biedrzycki – aktor, tancerz, choreograf, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Humanistycznego, kierunek Kulturoznawstwo, specjalizacja: Folklorystyka i etnologia, oraz Teatrologia i filmoznawstwo, na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Zarządzania Kulturą Instytutu Teorii Literatury, Teatru Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. Współzałożyciel i członek Teatru CHOREA. Członek integracyjnego Teatru Prawd Dziwnych, działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęcznej. Współpracował ze Stowarzyszeniem Integracji Społecznej przy warsztatach terapii zajęciowej. Członek kursu Pedagog w Teatrze, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współpracował z teatrami: NeTTheatre w Lublinie, Teatr Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi. Autor choreografii do spektakli Koguty Borsuki i inne Kozły (reż. Iga Załęczna), oraz monodramu Upadek – PsychoSomatic GAYm. Pomysłodawca i realizator cyklu warsztatów dla młodzieży narażonej na wykluczeniem społecznym, zakończonych spektaklem Brzydal (2014). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010 i 2014 oraz Urzędu Miasta Łodzi w latach 2013 i 2017. Pomysłodawca i realizator projektu Vidomi oraz Vidomi-Kontynuacje (2015/2016), cyklu warsztatów tanecznych zakończonych spektaklem, z udziałem osób niewidomych i słabowidzących. Współtwórca podręcznika Trening fizyczny aktora, powstałego we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, przy wsparciu IMT (2015). Uczestnik szkolenia z obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, prowadzonego przez Fundację Kultury bez Barier, w Poleskim Ośrodek Sztuki w Łodzi (2017). Uczestnik kursu i stażu z playworkingu w Rezerwacie Dzikich Dzieci, w Pracowni Sztuczka, w Centrum Kultury w Lublinie (2017). Pomysłodawca i współtwórca projektu edukacyjno-artystycznego Ciemność. To co jest ukryte, cyklu warsztatów dla niewidomych i słabowidzących oraz młodych tancerzy z województwa Łódzkiego (2017).

W ramach cyklu Jak w ulu! odbędą się również warsztaty muzyczne, literacko – teatralne, pszczelarskie, ekologiczne, Master Class Ciało / Rytm / Głos – Aktor wielowymiarowy oraz Letnie warsztaty miejskie.

Więcej informacji: http://www.chorea.com.pl/pl/projekty/jak-w-ulu/

 

Teatr Chorea logo (miniaturka)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Projekt realizowany przy Współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 6 im. mjr. Hieronima Baranowskiego w Łodzi.

Ośrodek Vidomi (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Łódź: Teatr CHOREA, ul. Tymienieckiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close