Łódź/Teatr CHOREA/Laboratorium Kreatywnego Działania: Warsztaty ruchowo-teatralne dla pedagogów i animatorów kultury

Zdjęcie: Łódź/Teatr CHOREA/Laboratorium Kreatywnego Działania: Warsztaty ruchowo-teatralne dla pedagogów i animatorów kultury

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr CHOREA zaprasza pedagogów i animatorów kultury do udziału w warsztatach ruchowo-teatralnych, organizowanych w ramach cyklu Laboratorium Kreatywnego Działania.

O warsztatach:

Szkolenie będzie okazją do zapoznania się z autorskimi metodami pracy opartymi na doświadczeniach prowadzących – Janusza Adama Biedrzyckiego i Magdaleny Paszkiewicz. Poprzez poznanie odpowiednich technik pracy z ciałem i głosem uczestnicy odkryją nowe środki ekspresji oraz narzędzia komunikacji. W ramach warsztatów trenerzy zaproponują działania umożliwiające budowanie zespołu oraz rozpoznawanie jego twórczego potencjału. Uczestnicy poznają narzędzia służące do rozładowywania napięć w grupie, za pomocą prostych i szybkich działań teatralno-ruchowych, a także ważne zasady kształtowania pracy w grupie: synchronizację działań indywidualnych, działania polegające na budowaniu wzajemnego zaufania i asekuracji oraz kontrolowaniu ryzyka podczas wykonywania intensywnych działań fizycznych.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-18.00:

– mailowo: teatrchorea@gmail.com

– telefonicznie: +48 506 103 207

Koszt uczestnictwa w pojedynczych warsztatach wynosi 80 zł od uczestnika.

Opłaty za udział w warsztatach przyjmuje Teatr CHOREA, na konto Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 5405 9285.

W tytule przelewu należy umieścić imię i nazwisko uczestnika oraz formułkę „Laboratorium kreatywnego działania – szkolenia”.

O cyklu:

Laboratorium Kreatywnego Działania to cykl interdyscyplinarnych warsztatów z zakresu teatru oraz szeroko pojętej edukacji kulturalnej oraz tematów z nimi związanych, jak: reżyseria światła w przedstawieniach teatralnych, praca nad scenariuszem teatralnym, elementy produkcji wydarzeń kulturalnych, animacja kultury, zajęcia ruchowo-teatralne, rola pedagoga teatralnego, zasady wolontariatu. Projekt kierowany jest do szkół, kadry ośrodków kultury, bibliotek publicznych, muzeów, galerii, firm i instytucji prowadzących działalność edukacyjną i artystyczną, członków organizacji pozarządowych i kulturalnych, a także do młodzieży, osób i animatorów działających w szeroko pojętej kulturze.

Zadaniem projektu jest udzielanie wsparcia oraz dawanie edukatorom, pedagogom i animatorom kultury nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą, w szczególności poprzez działania przeciwdziałające zjawisku wypalenia zawodowego, tworzenie sytuacji wykraczających poza mury szkoły, dających świeżość i wolność w działaniu, wspieranie rozwoju zawodowego oraz promowanie kreatywnego myślenia w pracy. Realizacja projektu ma na celu realną poprawę jakości pracy pedagogów z młodymi ludźmi.

Projekt Laboratorium Kreatywnego Działania realizowany jest w dwóch przecinających i uzupełniających się modułach. Moduł pierwszy to cykl warsztatów szkoleniowych i praktycznych z udziałem nauczycieli, pedagogów i animatorów z województwa łódzkiego. Warsztaty mają służyć zwiększeniu kompetencji i praktyk zawodowych w pracy z młodzieżą i dziećmi. Moduł drugi to cotygodniowe (każdy czwartek, godz. 17.00-20.00) spotkania warsztatowe z młodzieżą i młodymi animatorami, osobami z amatorskich kół teatralnych, które chcą rozwijać się w procesie badań i poszukiwań dróg ekspresji teatralnej.

Szczegółowe informacje o cyklu i prowadzących: www.chorea.com.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Laboratorium Kreatywnego Działania jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

CHOREA_Laboratorium Kreatywnego Działania_logo miasta Łódź (oryginał) CHOREA_Laboratorium Kreatywnego Działania_logo MKiDN (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Łódź: Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, w godz. 10.00-18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close