Łódź/Teatr Chorea/Teatr Tańca Pro/Fabryka Sztuki: „Brzydal” – reżyseria: Magdalena Paszkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki

Zdjęcie: Łódź/Teatr Chorea/Teatr Tańca Pro/Fabryka Sztuki: „Brzydal” – reżyseria: Magdalena Paszkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki

Himalaya Resonanse Butoh School, czwarta od prawej: Kasia Żejmo. Fot. z archiwum artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

„Brzydal” drzemie w każdym z nas… Tak czy nie? Ten spektakl nie jest akademickim dyskursem na temat „brzydoty”, ani nie ma ambicji jej definiowania. Jest on wynikiem obserwacji skażenia, zbrukania, kontaminacji piękna i brzydoty w życiu codziennym. Spektakl wnika do krzywego zwierciadła mass mediów, które deformuje nam mózgi i mordy oraz wysysa z nas poczucie własnej wartości, w zamian oferując zastrzyk z masowego plastyku. Kanony tworzące ludzką karykaturę to nasz współczesny teatr osobliwości, terapia szokowa kończąca się umieraniem wartości i wegetacją na własne życzenie. Niech buty Louis Vuitton, przedłużone rzęsy czy brak ręki nie determinują naszego postrzegania drugiego człowieka. Bo kto jest bez skazy niech….!!!!

TRAILER

reżyseria: Magdalena Paszkiewicz,  Janusz Adam Biedrzycki
choreografia: Janusz Adam Biedrzycki
muzyka: Jakub Pałys/ Milena Kranik

wizualizacja: Anna Świderska

kostiumy: Anna Raczkowska

światło/dźwięk: Maciej Kobalczyk

występują: Adrianna Binkowska, Michalina Pietrzak,Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Aleksandra Kacprzak, Milena Kranik, Żaneta Mrozik, Piotr Fraszczyński, Tomek Kowalski, Jan Tarasiewicz, Damian Kukiałka, Marek Szczepański,

Projekt realizowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi w ramach Stypendium Artystycznego Janusza Adama Biedrzyckiego oraz w ramach programu „Uwaga Człowiek Napięcia Miasta” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury-Kultura -Interwencje.

W październiku 2013: wstęp wolny. Liczba  miejsc ograniczona.

Zapisy : chorea.warsztaty@gmail.com lub pod nr. tel. (+48) 506103207

Bilety na spektakl 10 lipca 2015 roku: 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny)
rezerwacja: chorea.warsztaty@gmail.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Łódź: Teatr Szwalnia, ul. Struga 90

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close